Otsi valmiskujunduste seast

Kellele

Tähtpäev/sündmus

Huvi

Kingitus mehele – lihtsad ja praktilised kingiideed

Kas sul on probleem kingituse valimisega? Vajad kingitust – otsid internetist ideid, kuid siiski ei leia midagi? Oleme just sinu jaoks kokku pannud selle suure nimekirja erinevatest kingiideedest ja kohtadest, kust võid leida internetist kingitusi.

Mis on kingitus?

Wikipedia on kingituse kohta kirjutanud järgmist: Kingitus ehk kink on vabatahtlikult, rahalist või muud hüvitist saamata teisele isikule üle antav või antud vara (mis ei ole enne selle teise isiku oma). Kingitusi antakse tihti mingi erilise sündmuse või tähtpäeva puhul, nt sünnipäevaks, jõuludeks, pulmadeks, nimepäevaks, kooli lõpetamisel jne. Kingituse andmisega võidakse väljendada armastust, sõprust, poolehoidu, tänu, suuremeelsust. Kingitus võib olla oma vara ja rikkuse teistele jagamise viis. Kingituse eesmärk võib olla kinkijast mälestuse jätmine.

Kingituste tegemine on Eestis üsna levinud ja nagu ka Wikipedia seletusest näha, siis enamasti soovitakse kingitusega meeles pidada mõne erilisema tähtpäeva puhul oma perekonna liikmeid. Lisaks sellele soovitakse teha kingitusi ka teistele meie elu mõjutavatele isikutele. Olgu selleks siis õpetaja, töökaaslane või keegi teine. Kuid inimeste peamine probleem on alati – kuidas teha üks tõeliselt meeldejääv kingitus? Siinkohal proovime teile anda mõned lihtsad nipid ja ka kingiideed, mida kasutada.

Kingitus olgu meeldejääv ja seonduv

Paljudde arvates piisab sellest, kui lihtsalt midagi moe pärast kingitakse. Käiakse kasvõi bensiini jaamast enne läbi ja haaratakse sealt mingi suvaline nänn kaasa. Sellega tuleb alati meelde kunagise hitsarja Sõbrad osa, kus Joey ja Chandler ostavad kõigile bensiinijaamast jõulukingitused.

Igale ühele leidub midagi – kuid kas sellistel kingitustel on ikka mõtet? Põhiline reegel kingituse tegemisel võiks siiski olla, et kui see ei seondu kingituse tegemise eesmärgiga, siis ei ole sellist kingitust ka mõtet teha. Mina näiteks saan meenutada ühte aastat, kui saime oma ämma kingitustest korraldada tõelise välimüügi – sest saime perele sellise hulga nänni – millega ei osanud midagi ette võtta ja nii sai osta.ee keskonda päris suur ports oksjone tehtud ja õnneks sai ka kõik maha müüdud. Kuigi jah – see kingitus on meil siiani meeles.

Ehk esimese asjana tulekski paika panna kingituse tegemise eesmärk ja kui vähegi võimalik, siis püüdke panna esikohale siiski kingituse saaja ja mõelge tema huvide ja vajaduste peale. Kui sinu eesmärgiks on kingitusega jätta mälestus kallimale, siis peaks ka tehtav kingitus selle inimese jaoks koheselt sinuga seostuma. Olgu see mõni ühine pilt või omavaheline nali. Või miks ka mitte mõni sulle kallis ese, mille kingite edasi. Sest see jääb edaspidi meenutama sind kingituse saajale. Lihtne öelda, kuid nagu tegelikult näha – tihti siiski raske teha. Seda eriti siis, kui kingituse saaja pole nii lähedane.

Kui vajad kiirest alla 10€ maksvat kingitust, mis siiski oleks personaalne, siis vaata siia.

Kingitused mehele

Kingitus mehele – paljude arvates üks kõige raskemaid ülesandeid üldse. Ka erinevates foorumites – olgu selleks Delfi naistekas või Buduaari foorum või mõni muu naiste foorum. Ikka leidub seal teemasid, et mida kinkida meesterahvale. Sünnipäeva kink mehele tundub nii mõnelegi ületamatu takistusena, eriti siis, kui tegu pole oma elukaaslasega vaid kellegi teisega. Oma perekonna ringis on alati lihtne – sokke läheb ju alati vaja. Kas on tuttav suhtumine? Kui palju on sinu tutvuses mehi, kes saavad oma vanematelt igal aastal sünnipäevaks või jõuludeks kingituseks ühte ja sama asja? Põhjuseks on tihti ajapuudus ja oskamatus koos teadmatusega. Paljud on läinud juba ka lihtsamat vastupanu teed ja kingivad lihtsalt raha või mõne kaupluse kinkekaardi. Ka see on loomulikult võimalus, kuid kui tahad siiski enne midagi muud pakkuda, siis loe kindlasti edasi.

Anname siinkohal nimekirja ideedest, mida mehele kinkida, olgu selleks kallim, juubilaar, sõber.

• Tikandiga hommikumantel – kui mehele meeldib hommikul või peale pesus käiku elamises vabalt ringi liikuda, siis võib pühendusega hommikumantel olla just see õige kingitus. Selline luksuslik kingitus on väga hea kingitus mehele juubeliks – tikandiks võib hommikumantlil siis olla nimi või monogramm ja miks ka mitte vanus või sünni aasta. Tihti lastakse seljale suurelt tikkida ka krooni kujutis - selleks, et näidata, milline kuningas seda hommikumantlit kannab.

• Ühine spa või hotelli külastus on väga hea kingitus kallimale, kuid sobib hästi ka juba pere inimestele. Kui tegu lähedase meesterahvaga, siis võib ühine puhkus – kasvõi pisike minipuhkus mõnes spa-s või hotellis olla hea kink. Kui peaks olema ka lapsi, siis võib kavandada kas ühise perepuhkuse või organiseerida lapsed mõneks päevaks kellegi juurde hoiule. Vahest ongi vanematel vaja kiiret ja lihtsat lõõgastumist kasvõi üheks päevaks, et saada eemale rutiinist.

• Kinkekaart või kaardid – kuid siinkohal ei mõtle me mitte neid kinkekaarte, mida sa poest osta saad. Vaid tee ise kinkekaart ja paku mõni teenus, mis sa selle kaardiga ära teed. Näiteks kingitus sõbrale võib olla lihtne – koristad ta elamise ära. Mõnele poissmehele võib see olla väga tänuväärne kink. Kuid noorele perekonnale võib kinkida kaardi, et lubate ühe lastehoidmis õhtu. Fantaasial võib lasta siin lennata ja võid ise mõelda, millist teenust või abi kingituse saaja vajab. Ka töökaaslastele võib nii teha väga hea ja lihtsa kingi – pakkudes näiteks võimalust asendamiseks või mõnel puhul aitamiseks. Kuid kindlasti pead olema ise valmis ka seda kingitust siis ise hiljem ka täitma.

• Tööriista komplekt – kui mees armastab asju parandada, siis on üheks võimaluseks loomulikult talle piisavalt tööd tekitada. Vaadata, mida saab ära lõhkuda. Kuid samas oleks hea varustada ta ka korralike tööriistadega, et ta saaks asju ka remontida. Tööriistad on alati hea sünnipäevakink mehele, kui mees neid hinnata ja otse loomulikult ka kasutada oskab. Samas tööriistade ostul tuleb kindlasti vaadata, milliseid tööriistu kinkida. Igat suvalist ehituspoe sooduskampaaniat ei tasu ka kohe ostma rutata, sest tihti ei ole nende kvaliteet see, mida meistrimees vajab. Kõige lihtsamaks nipiks ongi vaadata, mis tööriistu juba kasutatakse. Kui on näha mõne kindla firma asju, siis on nende valik kindla peale minek.

Kingitus mehele tööjuurde

• Pere või kallima pilt – kui tegu perekonna peaga, siis pere pildiga fotoraam või mõni muu fotoga meene võib olla väga hea kingitus. Enamasti sobivad sellised kingitused sellisteks puhkudeks, kui mees võtab kingi tööle kaasa. Siis on hea, kui ilus pilt töölaual ootamas on. Mõni ilus pilt võib olla väga hea pilt ka kingitus mehele juubeliks, sest juubeleid tähistatakse üldjuhul siis, kui juba elukogemust rohkem ja järelikult leiab . Võimalik on kasutada mõne fotosessiooni pilte oskuslikult ära ja teha nendest mõne fotoraami abil ja fotoprinteri abil ise suurepärane kingitus. Kuid võib läheneda ka ebatraditsiooniliselt ja vastava pildi või pildid näiteks kivile või klaasile lasta trükkida. Või mõnele muule tootele, mis ka võibolla praktilisust omab. Võimalusi on tänapäeval palju, alates mobiiltelefonide hoidikutest kuni lihtsalt märkmepaberi topsideni. Sellised piltidega kingitused võivad olla ka väga head kingitused pulmaaastapäevaks, sest võimaldavad meenutada ilusaid hetki. Kuid isiklikult annan ühe soovituse – pange pulmaaaastapäeva piltide juurde alati kirja ka täpne kuupäev. Sest enamus meestel on siiski raskusi selle päeva meeles pidamisega ja ilus fotomeene annab hea võimaluse see jäädvustada. Ja kui vastav pilt ka pidevalt läheduses on, siis on väiksem võimalus, et see tähtis päev ära unustatakse.

• Ajakirja tellimus on ka heaks võimaluseks teha kingitused meesterahvale – kui mees pidevalt mõnda ajakirja ostab või mõne ala vastu huvi tunneb, siis võib olla hea kingitus talle vastava eriala ajakirja tellimus. Kuid siin tuleb kindlasti alati enne uurida, miks mees seda ajakirja varem ise pole tellinud. Kas selleks on mingi konkreetne põhjus. Vahest võivad mõned ajakirjad olla sellised, kus ka tõsisel huvilisel väga vähe lugeda on. Kuid üldjuhul on siiski eriala ajakirjandus suhteliselt kallis ja paljud ei raatsi ka oma hobi tarbeks seda väljaminekut teha. Kalamees võib näiteks muretseda rohkem endale kalastustarbeid, kui kalastusega seotud ajakirja osta. Tihti on selline erialase ajakirja tellimuse kinkimine kindlamat teed minek, kui ise püüda mõne spetsiifilise hobi tarbeid osta. Sest kui te ise lantidest midagi ei tea, siis ei ole ka mõtet neid ostma minna.

• Grillikomplekt või sellega seonduvad tarvikud. Kui kingituse saajale meeldib suviti grillida ja aiapidusid korraldada, siis onGrilli tarvikud on mõnusad kingitused mehele kogu vastav varustus alati vajalik. Kuid kui korralik ja kvaliteetne grilli varustus juba olemas, siis võib alati mõne vastava laheda kokapõlle või grillimisega seonduva t-särgi kinkida. Seda eriti siis, kui vastav kink väikse huumori soonega vürtsitada. Loomulikult ei ole mõtet kinkida „Mis on must, see on valmis” kirjaga põlle või t-särki isikule, kellele väike ebaõnnestumine väga hinge läheb. Kuid kui kingi saaja seda samuti huumoriga oskab võtta, siis on ta kindlasti väga rahul ja tänulik. Kuid lisaks sobivad kõik välitingimustes kasutatavad nõud ja grilli puhastusvahendid. Võimalus on võtta mõni korduvkasutatav välitingimustesse mõeldud nõudekomplekt ja mõned lihatükid (või siis ka hoopis puu ja juurviljad) juurde ja ongi hea kink olemas. Lillede osas soovitaks sellistel puhkudel valida hoopis punt maitsetaimi.

• Aiandushuvilisele rohenäpule võib vaadata midagi aiaga seonduvat. Lähedastematele, keda rohkem tead võib kinkida aias kasutatavaid tööriistu. Vahest võib mõelda alati ka kaugemale – näiteks vananevale isale võib kinkida mõne parema muruniiduki, mis tema tööd kergemaks teeb. Või hoopis puude lõhkuja. Kuid aiandus on väga lai ala, kahjuks seda Eesti kliima tingimustes väga pikalt nautida ei saa, kuid erinevad aia tööriistad kuluvad ikka ära. Võib mõelda ka mõne seemne või istikute poe kinkekaardi peale, kui ise midagi valida ei oska. Kuid kui tead mõnda konkreetsemat huvi, siis võid ka valmis seemneid või istikuid ka kinkida. Üldiselt tutvustavad aiandushuvilised alati oma aedasid ja kui oled varem kingituse saaja aias käinud, siis mõtle, millest ja mis tegevustest sulle räägiti. Sest need on just need kõige südamelähedasemad alad üldiselt. Kui sulle räägiti lillepeenardest, siis järelikult mõned lilled või lilledega seonduv on just see õige kingitus. Kuid taas, kui endal teadmisi napib, siis võib aianduspoest abi küsida.

Kingitus mehele - raamat

Raamatud on alati head ja aegumatud kingitused, kuid taas peab hästi teadma kingituse saaja huvisid. Sest pole mõtet kinkida armastusromaani inimesele, kelle tegelik huvi on hoopis krimkad või majandusalane kirjandus. Eriti hea kingi saab aga siis, kui teil õnnestub hankida raamatu autori pühendusega raamat. Nii mõnigi eesti autor pakub seda võimalust, tellida otse raamat tema käest ja saada sinna sisse ka pühendus. Näiteks Jaak Roosaare on kohe, kes meelde tuleb. Rahvusvaheliste kirjanikega vast keerulisem, kuid siis on alati võimalik ise pühendus sisse kirjutada. Tundub uskumatuna, kuid oman näiteks ise mitmeid raamatuid, mis on kunagi minu vanematele nende lähedaste poolt kingitud. Ja vaadates neid raamatuid tuleb alati mõte, et minu ema oli 6 aastane, kui talle see raamat kingiti. Ehk kuigi selline pühendus võib tunduda mõnele alguses igavana, on tegu minu arust väga hea kingiga.

• Matkatarbed on kindlasti head kingitused meesterahvale, kes armastab looduses ringi liikuda. Kui kingituse saajale meeldib matkata ja telkida, siis igasugune selle alane varustus on hea kingitus. Kuid siinkohal tuleb lähtuda samadest põhimõtetest nagu tööriistade valikul. Tuleb vaadata, et ei ostetaks valet asja. Jyskist ei ole mõtet tõsisele matkajale telki osta, kuid hobimatkajale võivad ka odavama otsa asjad ära kuluda. Üldjuhul on sellistel matkajatel olemas oma telgid ja magamistarbed, kuid mõni praktiline söögiriistade komplekt või termos, kulub ikka ära. Ka võib mõelda matka mugavusvarustusele nagu on matka istmed, sääsevõrgud, tuletegemise tarbed ekstreemsetes tingimustes ja muud huvitavad vahendid. Minge mõnda eriala poodi ja võite leida nii mõndagi huvitavat.

• Sokid – kuigi antud lõigu alguses, sai just kirjutatud, et igal aastal mehele sokke kinkida ei ole just väga tark mõte, võivad teatud juhtudel erilised ja praktilised sokid olla täitsa praktilised. Näiteks sokisahtlist mõned erilisemad sokid vanaisale. Või matkahuvilisele spetsiaalsed niiskuskindlad sokid rännakuteks. Tänapäeval on olemas ka näiteks sokid, mis mõeldud spetsiaalselt ka higi haisu eemaldamiseks. Kui teil kodus liigselt lõhnavate sokkidega probleem, siis vastavad sokid oleks kindlasti heaks kingiks.

• Miltaarhuvilisele võib kinkida igasugu militaar kraami. Tihti võib neile kinkida praktiliselt iga laigulise asja ja nad on rahul,Kingitus militaarsete huvidega mehele sest nad tunnevad, et nende huvi on tähelepanu äratanud. Olgu selleks siis laiguline märkmik, termos, taskulamp või muu metsas praktilisust omav ja samas kerge ese. Samas tuleb ettevaatlik kindlasti olla spetsiifiliste toodetega – eriti, mis ihu vastu asuvad. Et valet asja ei osta – kuid enamike matka ja militaarpoodide müüjad oskavad siiski soovitada kvaliteetseid tooteid. Tuleb lihtsalt ära kirjeldada, kui suure militaristiga tegu on. Kuid lisaks militaarsetele toodetele võite uurida ka mõnda militaarset meelelahutust. Erinevad ettevõtted korraldavad mitmesuguseid militaar laagreid, ellujäämis laagreid jne. Kui ise ka kaasa lähete, siis on kingitus seda mõjusam, sest üldjuhul mehed seda ei oota. Kuid samas neile meeldib, kui naine või sõber ka kaasa tuleb. See võimaldab ka ennast kohe teisest valgusest näidata. Seega kui mees huvitub sellistest asjadest, siis kirsiks tordil antud kingituse juures saab olla ka see, kui ise kaasa lööte.

• Muusika huvilisele mehele on võimalik kinkida midagi muusikaga seotud. Näiteks head ja praktilised kõrvaklapid, lemmik bändi CD, kuid miks mitte ka mõne tasulise muusika teenuse aasta pääse. Näiteks iTunesi kinkekaart, et kingituse saaja saaks ise endale huvipakkuvad lood alla laadida. Selline sünnipäevakink mehele on kindlasti väga hea

• Kui kingituse saaja armastab lugeda ja seda ka e-lugeritest või tahvelarvutitest, siis miks mitte kinkida talle mõne e-raamatute kogu ligipääs. Kui eesti keelset versiooni vaja, siis näiteks Elisal on Elisa Raamat. Kui inglise keeles, siis on valik aga veelgi laiem. Raamatute osas on tänapäeval võimalus ka audio raamatuid kinkida. Kahjuks on taas eesti keelne valik suhteliselt piiratud, kuid inglise keelne valik on tõesti suur ja lai. Ka meil levib järjest enam telefonidest erinevate audioraamatute kuulamine ja kui tead huvisid ja keeleoskust, siis võib Audible tellimus olla üsna hea kingitus sõbrale.

• Palju autoga ringi sõitvale mehele võiks mõelda mingi kingituse, mis seostub autoga. Väga vähe on veel Eestis levinud auto käed-vabad süsteemid – tegelikult ei maksa selle paigaldus autole sugugi palju. Ca 100€ paigaldatakse teie autosse täiesti korralik käed-vaba süsteem, mis on ühendatud auto raadioga. Samas sõidu ohutust suurendab antud lisa meeletult.

• Kui kingi saaja armastab sportida, siis on heaks võimaluseks kinkida talle mõni sportlik ja laheda pühendusega t-särk.Sportlik t-särk laheda kujundusega Et spordi tegemine oleks ikka kindlasti rahuldust pakkuv ja ka teised ümberringi näeksid, et tõsine tervisesportlane tuleb. Näiteks sportlik t-särk kirjaga, et ma ei higista vaid sädelen. Sellised naljakad kingitused meestele on üsna omapärased ja nõuavad vahest natukene peadmurdmist, kuid tulemus on üldjuhul seda väärt. Võib kinkida ka lihtsalt mõne praktilise sportimiseks vajaliku abivahendi – nagu näiteks vöö või randmekott, kuhu hea telefon ja võtmed panna. Või miks ka mitte trenni riiete jaoks suurem kott. Ja loomulikult sobib ka nimeline saunalina ja käterätik alati sportlasele ära – eriti kui võistlustel käiakse, siis on hea, kui oma asjad kohe kiiresti ülesse leiad.

Kingitus saunahuvilisele

• Sauna omajale on hea kingitus kindlasti saunaga seonduvad asjad. Näiteks kapad, sauna sildid, kuid miks ka mitte erinevad saunalinad ja käterätikud. Saunas käik on alati omaette rituaal ja tihti on igal perel välja kujunenud oma sauna kombed. Kui neid natukene teada, siis on ka lihtne sinna rituaalidesse sobivad kingitusi valida. Kuid erinevad nimelised saunalinad ja rätikud on head ning kindlad kingitused, nii on võimalik kogu pere kingitused ühe korraga ka lahendada, kinkides kõigile nimelised rätikud.

• Toidu nautijale võib kinkida mõne hõrgutava suutäie. Näiteks on minul endal head kogemused Juustukuningate juustu valikuga. Tegu oli tõesti hea kingitusega ja sai proovida mitmeid selliseid juustu sorte, mida muidu poest ei osta. Vahest ongi hea osta mõni selline eriline maitse või toode, mida ka ise ei raatsi väga poest osta. Eestis on palju erinevaid käsitöö kodasid, kes valmistavad häid roogi. Astuge sisse mõnda talupoodi või vaadake suures kaupluses ringi gurmaanide lettide juurde. Või käige hoopis mõnel laadal ja saate otse tootjalt nii mõndagi head osta. Ostke kohe mitu asja, et oleks varu mitmeks tähtpäevaks või sünnipäevaks olemas.

• Huumori soonega mehed hindavad kindlasti alati head nalja. Naljakad kingitused meestele on nii mõneski poes eraldi sektsioon lausa. Naljakaks kingituseks võib olla mõni kahemõtteline stressipall, huvitava mõttega õllekruus või hoopis lahe ja ainulaadse kirjaga t-särk.

Kui vajad veel ideid, siis vaata kindlasti edasi meie blogi meeste kingisoovitusi, jagame seal tihti huvitavaid kingiideid meestele.

Vaata edasi kingitusi meestele