Otsi valmiskujunduste seast

Kellele

Tähtpäev/sündmus

Huvi

Lasteaia lõpukingid NetiKink kingituste poest

Lasteaia lõpetamine on olnud ikka kevade üks suurejoonelisemaid ja tähelepanuväärsemaid sündmusi nii lapse, lapsevanema kui ka õpetaja jaoks. Sellega kaasneb paratamatult palju siginat-saginat, planeerimisi ja organiseerimisi, aega ja väljaminekuid. Üks olulisemaid teemasid, mis esile kerkib on lasteaia lõpukingituste tegemine. Mis lasteaia lõpupidu see ilma kingita ju ikka on? Lisaks lasteaia laste lõpukingile tuleb kindlasti mõelda ka õpetajate peale, sest on nendel samuti selle lühikese aja jooksul olnud oma määrav roll laste elus. Lasteaia lõpupeokink õpetajale võiks olla midagi sellist, mis õpetajatele lõpetavat rühma meenutama jääb.

Meie soovitus on see, et kui hakata sellele juba varem mõtlema ja plaani pidama, siis jõuab kevadeks sobilikud kingid aegsasti ja stressivabalt ära tellida. Jagame siin artiklis sulle juhiseid, kuidas võimalikult hästi lasteaia lõpupeoks valmistada, kuidas seda organiseerida ja kuidas leida suurepärased lõpukingituste ideed. Kuigi siin on juttu peamiselt lasteaia lõpukingituse tegemisest, siis neid samu ideid saate ära kasutada ka jõulukingituste tegemisel lasteaias.

Kuidas edukalt lasteaias kingisoovid paika panna

Kui soovid, et vanemad aktiivselt osaleks hetkel käsiloleva arutelu juures, ehk siis lasteaia lõpukingituste või jõulukingituste valimise juures, siis ära algata seda teemat kuskil sotsiaalmeedias (nt. Facebooki grupis). Põhjus lihtne – vanemad pole mitte passiivsed, vaid neile lihtsalt ei laeku infot selle kohta, et midagi arutatakse. Facebooki uudisvoos on inimestel iga päev tuhandeid postitusi ja sadu reklaame ning Facebook võib lihtsalt otsustada, et teie grupi postitust ei näidata paari tunni pärast enam liikmetele, sest juurde on tulnud palju huvitavamaid teemasid kuskilt mujalt. Kui kasutad siiski sotsiaalmeediat, siis teavita vanemaid toimuvast arutelust ka muid kanaleid pidi (rühma meililist, rühma teadetetahvel).

Alusta lasteaia lõpukingituste ja lõpupeo planeerimisega varakult, viimasele hetkele jäänud asjad kipuvad aia taha minema või kehvasti välja tulema. Tihti on põhjuseks just liigne kiirustamine. Võite avastada näiteks, et soovitud toodete tarne või kohtade reserveeringuaeg on oluliselt pikem, kui arvasite ja seetõttu peate oma esialgsest mõttes loobuma ja leidma plaan B (või C või G). Kuna reeglina võtab aega ka vanemate omavaheline kokkulepetele jõudmine, siis on mõistlik alustada planeerimist vähemalt kuu-kaks varem.

Kui koostate lasteaia lõpupeo ja lõpukingituste  jaoks eelarvet, siis väga mõistlik on teha esmalt anonüümne küsimustik (nt google forms või selle analoog), et teada saada enamusele vanematele sobilik hinnapiir. Seda ei tasu küsida silmast silma koosolekul, sest paljud inimesed ei soovi tunnistada avalikult oma keerulist finantsolukorda. Anonüümselt tehakse seda kindlasti kergemalt. Igalühel on rahakoti paksus erinev ja kui mõnele perele lapse jõulukingituseks 20 eurot pole midagi, siis teisel võib 10 eurotki olla juba suur kokkuhoid millegi muu arvelt. Arvesta kindlasti saadud tulemustega. Kui viia eelarve liiga suureks, siis võib tekkida suur oht, et hiljem peab rühma rahakoguja asjad omast taskust kinni maksma, sest võlgnikud lihtsalt ei maksa.

Kui juhtud olema rahakoguja mingis lasteaia rühma projektis, siis ole konkreetne. Kindlad kuupäevad, millal peavad rahad koos olema. Siis veel viimane meeldetuletus, kui see kuupäev hakkab saabuma. Ja kui tähtaeg on kukkunud, siis tuleb unustada häbelikkus ja pannagi võlgnikest pered rühma meililisti või rühma teadetetahvlile nö häbiposti. Ja omast kogemusest tean, et see distsiplineerib väga hästi ja rahad laekuvad kiirelt. Ühes rühmas juhtus nii, et rahakoguja ähvardas nende laste jõulupakid jõuluvana kingikotist välja jätta, kui jõulupeo päevaks pole perelt kingiraha laekunud. Laekus...

Lasteaia jõulukingituste puhul ei tasu valida varianti, et iga vanem toob ise midagi jõuluvana kingikotti. Sellel on mitu ohtu. Esiteks, isegi, kui panete paika summa, kui palju kingitus maksta võiks, siis leidub ikka vanemaid, kes seda eiravad ja toovad suure ja kalli kingituse. Teiseks, kuna asjad on kõik erinevad, siis enamikele lastele tundu, et sõbral on ikka parem asi, kui temal. Ja väikestel inimestel on oma tunnetega väga raske toime tulla, mis omakorda viib selleni, et peomeeleolu rikub suur jonnijoru.

Lasteaia kingitused olgu rühmas ühesugused. Soovitatavalt sellised, mis lapsi arendavad (nt. loovkaardid, pusled, raamatud jne.) või mida lastel reaalselt lasteaias vaja läheb (nt. võimlemissärgid, joogi kruusid jne.). Küsige kindlasti ka rühmaõpetajatelt nõu. Nemad oskavad kindlasti aidata ja suunata, mida neil lasteaia rühma ühtsena hoidmiseks kõige rohkem vaja läheks. Vahel võib teha ka ühe suure kingituse kogu rühmale, millest kõigil oleks hea meel – näiteks mõni suur klotsikomplekt või atraktsioon lasteaia õuealale.

Elu on näidanud, et lasteaia rühmaõpetajate kingid võiks olla samuti sellised, mis pakuks mingi elamuse või kogemuse. Asju on meil kõigil kindlasti niigi palju. Sobivad variandid võiks olla raamatupoe kinkekaart, Spaa kinkekaart, Eesti toidu korv, käsitöösalongi kinkekaart. Kui aga kindlasti on soov kinkida mõni asi, siis esimene märksõna olgu praktilisus (nt. termostass, soe sall või kauni, personaalse tikandiga saunalina).

Mõned meie populaarsemad lasteaia lõpukingid

Lasteaia lõpukingituste ideed

NetiKingi e-poe tooted on olnud lasteaia lõpurühmadele alati väga populaarsed just seetõttu, et nende kujundamisel saavad tellijad ise kaasa lüüa ja oma ideid välja pakkuda. Lõpptulemus on originaalne ja ainulaadne. Lisaks lõpukingitustele oleme paljudele lasteaia rühmadele ka jõulukingitustega abiks olnud. Olgu kingiks siis lapse pildiga pinal või sussikott, lasteaia pildiga pusle, kaaslaste nimedega tass vms. Variante on palju.

Kui endal ideid napib, tulge arutame koos. NetiKingil on pikaaegne kingituste valmistamise kogemus ja koostöös leiame kindlasti sobiva hinnaga ja välimusega üllatused laste kingipakki.

NetiKink kingituste poe kaubavalikus on üle 300 toote, meil juba kingiideedest puudust ei tule! Seega - tule tutvu esmalt meie e-poe rikkaliku valikuga ja kui abi vaja, küsi julgesti. Meie sõbralik kollektiiv on suurima meelega nõus kaasa arutlema! Kõige tähtsam on ju see, et lasteaia lõpetamine mudilastel silma särama paneb ja kingitus meenutab vahvaid hetki ka aastate möödudes.

Kingitused internetist - NetiKink

Kingitused lasteais - nipid ja näpunäited lapsevanematele

Grupi psühholoogias tuuakse välja kolm etappi, mis tuleb läbida, enne kui grupp korralikult tööle hakkab – eufooria, konflikt ja koostöö. Üks suur märksõna lapsevanemate jaoks lasteaia aastate jooksul on koostöö. Vaja on ju organiseerida koos üritusi, kingitusi, vajalikke asju erinevateks tegevusteks jne. Kuna rühmas on koos suur hulk lapsi ja veel suurem hulk lapsevanemaid, siis võib koostöö ja kompromissi leidmine olla vahel väga väga raske. Tööalase ja eraelulise kogemuse põhjal mõtlesin, et panen kokku nõuandva loo oma kogemuspagasist, et rühma lapsevanemad võimalikult kiiresti ning valutult koostööni jõuaks. Alustame algusest. Esmalt on oluline teada, kes on need lapsevanemad, kellega kõrvuti teil järgnevad aastad koos kulgevad. Suures pildis võib lapsevanemad jagada rühmas kolme gruppi.

1. grupp – aktivistid

Õnneks igas rühmas on neid vähemalt üks. Kui neid poleks, siis ilmselt toimuks väga vähe ja õpetajatel oleks väga raske oma toimetusi ja tegevusi teha. Aktivistid on alati esirinnas, kui on vaja kuskil midagi toimetada või organiseerida. Nad naudivad seda, mida nad teevad. Muidugi siin jagunevad aktivistid kaheks: demokraadid ja diktaatorid. Demokraat püüab alati saada enamuse arvamuse käimasolava teema kohta ja siis sellele vastavalt otsustada ja käituda. Demokraatlik aktivist, kes kuulab teisi, aga õigel momendil julgeb otsustada ka ise, on rühma jaoks kuldaväärt lapsevanem. Diktaator seevastu soovib ennekõike läbi suruda enda mõtte ja arvamuse ning kui keegi julgeb vastu hakata ja sõna võtta, siis võib olla tulemuseks üsna kirglik mõttevahetus. Eriti tuliseks kipuvad need mõttevahetused minema siis kui tegu on meililisti kirjavahetusega – keegi ei tea ju täpselt vastu kirjutaja emotsioone ja need pannakse juurde oma tunnete baasil ja vastatakse selle põhjal.

2. grupp – kaasaminejad

See on see osa rühma lapsevanemaid, kes on alati kõigega nõus mida välja pakutakse. Neile näib olevat oluline, et ise ei peaks mõtlema, tegema, otsustama. Nad on nagu tapeet - olemas, aga nad loodavad, et keegi neid ei märka ja neile mingit ülesannet ei anna. Kõigega alati nõus, ent keegi teine tegutsegu. Kaasaminejate pluss on see, et nad täidavad vajalikud, kogu rühma lapsevanemaid hõlmavad, ülesanded ja protseduurid alati hästi kiiresti (nt. raha ülekandmine, rühma millegi toomine jne)

3. grupp – virisejad

See on üks “vahva” seltskond. Kui Sinu rühmas neid pole, siis olete õnnega koos. Üldiselt organiseerida nad ei viitsi, teha nad midagi ei soovi. Aga kui siis asjad on otsustaud, tehtud ja tulemus olemas, siis astuvad nad nö ette ja hakkavad nurisema, kuidas oleks ikka kõike pidanud teisiti tegema ja paremini korraldama. Neile mõjub üldiselt kõige paremini see, kui nad korrale kutsuda, meelde tuletada, et nad ei soovinud osaleda korralduskomitees ja teha ettepanek, et järgmine kord võivad nad ise asjade korraldamise oma võimekatesse kätesse võtta. Tavaliselt selle jutu peale muutuvad nad vaikselt tapeediks. Kuni järgmise korrani…

NetiKink.eu pood kasutab oma tööks küpsiseid.