Otsi valmiskujunduste seast

Kellele

Tähtpäev/sündmus

Huvi

6 mõtet meeldejääva ja ainulaadse kingituse valimiseks!

Möödas on ajad, kui kaubandusest ei olnud midagi valida tähtpäevadeks.  Tänapäeval on kauplustes ja e-poodides toodeteKingitused internetist - NetiKink valik väga suur ning kättesaadav igaühele. Selle tõttu otsitakse  üha enam kingitusi, mis eristuksid teiste seast. Kingitused lähevad üha suurejoonelisemaks ning kallimaks, sest soov on kingisaajale valmistada suurt rõõmu uhke ja elegantse kingitusega. 

Aga mis on see, mis tegelikult teeb ühest kingitusest väga erilise kingituse? Mida võiks  silmas pidada, otsides kingitust, mis jääb kingisaajale meelde ja hinge paitama pikaks ajaks?

Mõtle kingituse saajale - mitte endale!

Kingitust valides  tuleks kindlasti alustada sellest, et mõeldakse kingi saaja peale ja esmajoones sellele,  mis on kingisaaja huvid  ning mida talle meeldib teha. Nendest ideedest on võimalik juba väga laias valikus kingiideid leida. Kas on kingisaajal mõni  hobi või kirglik armastus millegi põneva ja huvitava vastu- need mõtted aitavad veelgi kitsendada valikuvõimalusi. Näiteks, kui on teada, et kingisaaja on suur kokkaja, kitseneb valikute ring märgatavalt ning nimelise tikandiga põll või mõni köögitarvik võivad siinkohal ollagi ideaalsed kingitused.  Ei maksa vähem oluliseks pidada kingiideedena  argisemate tegevustega kaasnevaid mõtteid nagu näiteks suurele kohvisõbrale ja iganädalasele saunasõbrale võib valida kingituseks midagi nende lemmiktegevusega seonduvat- saunatontu või näiteks kohvikruus. Kõige erilisemaks teebki kingituse teadmine, et kingi tegija on kingituse  saaja peale südamest mõelnud.  Isikliku lähenemisega kingisaajale võib alati kindel olla, et tehtud on parim valik, sest selline kingitus tuleb südamest.

Personaalne lähenemine ja soov eristuda teiste seast on nüüdsel ajal  kingitusi tehes saanud väga olulisteks faktoriteks.  Selle tõttu on väga populaarseks saanud unikaalsed ja personaalsed kingitused, mille puhul on võimalik panna mängu  kogu oma fantaasia ning  teha ülimalt lahedaid kingitusi. Ja mis kõige olulisem, niiviisi on võimalik näiteks ka kõige tavalisemast t-särgist või latte kruusist valmistada üks tõsiselt äge ja eriline kingitus. Ainuke, mis selle jaoks  on vajalik, on humoorikas tekst või lahe pilt ning te võite kindel olla, et tegemist on kõige unikaalsema kingitusega, sest te olete selle ise loonud ja disaininud. Sellised kingitused teevad ühtmoodi rõõmu nii kinkijale, kui ka kingi saajale, sest  kordumatu ja ainulaadne emotsioon  on tagatud mõlemale.

Valmistu varakult

Kalender aitab tähtpäevad meeles pidadaAjast kipub meil kõigil pidevalt puudu jääma. Ja kindel on see, et ajanappus kimbutab meist igaühte kingituse valimisel.  Ei maksa kunagi jätta kingituse valimist viimasele hetkele, sest niiviisi ei jää meil piisavalt aega, et keskenduda kõige olulisemale-mida me soovime, et kingitus tähendaks kingisaajale. Huupi valitud esimene ettejuhtuv ese ei jää ühelegi kingisaajale märkamata ning tekitab rõõmutunde asemel hoopis suure nõrdimuse, sest kingisaajat ei ole eriliseks peetud ning mõeldud tema peale. Ja kiired valikud on tegelikult alati kõige keerulisemad valikuid, kui ei soovita teha "külma" kingitust, mis iseenesest ei anna kingisaajale midagi ning tegemist on lihtsalt millegagi, mis antakse tähtpäevalisele näpuvahele ilma ühegi emotsioonita. Kindlasti tuleb meil elus  ette selliseid tähtpäevi, kus on vahel vajalik viimasel minutil midagi kiirelt valida poeletilt ja selle tarbeks on hea soovitus teha kiire ajurünnak, panna silmad kinni ning mõelda kingisaaja peale ning esimene mõte mis tekib, ongi alati see õige, mis tasub realiseerida. Niiviisi on väga hea valida kingitust kolleegile, lapse lasteaiakaaslasele või isegi kaugele sugulasele, kellega tihti ei kohtu ning kelle soovidest ja ootustest pole mingisugust ettekujutust.


Üks väga hea nipp, et mitte jääda viimasele hetkel kingivalikuga, on panna mõni nädal enne saabuvat sünnipäeva kalendrisse meeldetuletus, et aeg on mõelda kingituse peale. Nii on aegsast võimalus mõelda kingisaajale  ning erinevatele võimalustele. Kui midagi huvipakkuvat on välja valitud, jääb piisavalt aega kingituse tellimiseks ja pakkimiseks.  Ja mis peamine, rahulolu südames eelseisva  tähtpäeva saabumisest on garanteeritud,  ei mingeid muresid ega viimase hetke poeretki, et leida midagigi sobivat, kui pakitud kingitus on kodus varakult ootamas pidupäeva.

Pane paika eelarve

Hind on kingituse valikus üks äärmiselt oluline lisategur.  Siinkohal ei ole ühtegi õiget või vale hinnapiiri, igaüks teeb valiku vastavalt oma võimalustele. Hinnalised kingitused võivad olla küll erilised ning väga meeldida kingisaajale aga alati ei pruugi need endaga kaasas kanda meeldejäävat emotsiooni, niiviisi jääb üks väga oluline lisategur kingitusest saamata. Seega, võrratu spa puhkus on kahtlemata midagi, mis meeldib kõigile. See on mõnus võimalus lõõgastuda ja puhataKingituse tegemine ei peaks eelarvet lõhki lööma argipäevast, kuid seda  siiski ainult hetkeks, sest peagi ollakse tagasi argirutiinis ning kogu rõõm kingitusest ongi hääbunud. Kingitus, ka kõige soodsamast hinnaklassist,  on võimalik eriliseks teha emotsionaalse väärtusega, see ongi see miski, mis teeb iga kingituse hindamatuks! Soe ja hea tunne, mis tekib kingitusega kaasa antud erilisest soovist või armsa foto vaatamisest, toob kingisaajale alati meelde kinkija ning tema poolt edasi antud südamlikud emotsioonid. Ja need armsad emotsioonid jäävad meile südamesse igaveseks. Neid häid sooje tundeid hindavad  üle kõige väga  olulised inimesed meie elus, meie vanavanemad. Nemad on need, kes peavad kalliks just neid armsaid ja erilisi kingitusi, mis öökapil neile igal hommikul esimesena ja õhtul viimasena, kalleid lähedasi meelde tuletavad.  Nemad ei oota hinnalisi kingitusi, vaid nende jaoks on kingitusega edasi antav siiras ja armas emotsioon kõige olulisem! Lapselaste pildiga kellad, armsate pulmafotodega kaunid fotokivid ning perepildiga armas teetass on vanavanemate hinge soojendavad kingitused. Seega, mõeldes, mida kinkida oma armsatele eakatele sugulastele, tasub kindlasti esmajärjekorras mõelda mälestusesemetele, mis paitavad nende südant iga päev.

Kas kingitus peab olema praktiline?

Nooremale generatsioonile ei ole tänapäeval kingitused, mis jäävad  riiulile tolmu koguma, enam kõige  parimad valikud juhul, kui kingisaaja ei ole neid spetsiaalselt soovinud.  Nipsasjakesi tekib meil pidevalt majapidamisse  niigi palju, kuna maailm ise on juba üleküllastunud ning pidevalt tuleb uusi ja põnevamaid tooteid turule.  Selle tõttu tasub siinkohal mõelda praktilistele  ja vajalikele  kingitustele. Sellised kingitused võiksid  olla midagi, mis leiaksid kasutust iga päev-näiteks erilise tikandiga saunalina või lillevaas, seljakott või armsa pildiga tass. Neid kõiki ühendab üks mõte-tegemist on igapäevast kasutust leidvate kingitustega ning praktilisus on tänapäeval väga hinnatud tegur.

Kellele kinkida emotsioone?

Emotsionaalsed kingitused vanaemale ja vanaisaleKõige enam väljakutseid esitab  paljudele inimestele kingituse leidmine oma vanematele. Võiks eeldada, et nemad on just need, kellele on kõige kergem leida kingitust aga tegelikkus on just vastupidine. Põhjus peitub selles, et meie vanemad on vanuses kus  nad on oma elus jõudnud etappi, kui neil on kõik vajalik juba olemas ja lisaks ema-isa peale mõeldes on meil alati kõrgendatud tunded mängus, sest tegemist on  meie elus kõige lähedasemate ja kallimate inimestega.  See sama emotsioon, mida me oma kallite  vanemate  vastu tunneme,  ongi tegelikult parim, mida oma vanematele kinkida.  Head ja armsad tunded on võimalik realiseerida väga mitmel viisil-perepildid ja pulmafotod erilistes raamides on kindlasti esmajärjekorras väga head valikud  ning niisamuti praktilised kingitused nagu näiteks soe fliis tikitud armsate soovidega või kaunis teejoomise komplekt, on lihtsad ent samast väga armsad ning emotsionaalsed kingitused. Vanemate kõige suurem uhkus elus on nende lapsed ja lapselapsed, kinkige vanematele emotsioone, sest need tuletavad neile iga päev meelde kui tublid nad on olnud ning millised  imelised inimesed on nende lastest sirgunud!

Kui kingituse tegemine ei õnnestunud

Vahel juhtub siiski, et kingitus ikkagi ei vasta ootusete, kuid ei maksa sellisel juhul  pead norgu lasta, sest kingisaajale jääb igal juhul alles see eriline tunne, et sooviti siiski kogu hinget parimat ning tema soovide peale on hoolega mõeldud ning vaeva nähtud.

Kõige olulisemad mälestused tulevad otse südamest! Aeg kaob ja mälestused hääbuvad, kuid emotsionaalse väärtusega kingitus jääb südamesse igavekseks!

Kui leidsite, et Teile oli antud mõtetest kasu, siis jagage seda ka teistega ja loodetavasti saate selle abil teha oma olulistele inimestele häid kingitusi. Kui ka sul on mõned head mõtted, kuidas teha head kingitust, siis andke sellest meile teada - täiendame oma juttu.

NetiKink.eu pood kasutab oma tööks küpsiseid.