Otsi valmiskujunduste seast

Kellele

Tähtpäev/sündmus

Huvi


Kolm lihtsat sammu võrratu kingituse tegemiseks

Kingituse tegemine ei pea olema keeruline ja raske. Kui natukene ette mõelda on võimalik alati teha suurepäraseid kingitusi, mis jätab kõik teised mõistatama – kuidas sul see küll alati õnnestub. Kuidas just sinu kingitused on sellised, mis kõigile alati meelde jäävad. Toome siinkohal välja kolm lihtsat sammu, mille järgides võid ka sina alati selliseid meeldejäävad kingitusi teha, ilma et peaksid oma rahakotti tõsiselt röövima või metsikult aega kulutama.

Esimene samm – planeeri

Kogu suurepärase kingituse loomise tähtsaim samm on aja planeerimine. Võta ja pane konkreetne aeg paika, millal sa kingituse valimise ja otsinguga tegeled. Kui seda konkreetset aega ei ole planeeritud, siis on tihti olukord, kus lõpuks tormad viimasel hetkel kuskilt poest (või veel hullem – bensukast :) ) läbi ja haarad kiiresti midagi riiulilt, topid kinkekotti ja oled õnnelik, et midagi siiski leidsid. Kingitust üle andes seletad veel vabandavalt, et aega nii nappis... Kuid pane ennast nüüd korra kingituse saaja asemele – mis sõnumi sellise vabandusega tegelikult edastatakse – et sa ei hooli. Et seda vältida – planeeri konkreetne aeg, millal sa antud kingitusega tegeled. Hea on see kohe kutse saamisel paika panna – et näiteks kutse on laupäevaks ja sa tegeled kolmapäeval selle kingituse otsimisega. Ja rohkem polegi esialgu vaja – ära püüa ülejäänud päevad muretseda selle pärast, et mida ikka kinkida. Pigem tegele oma teiste igapäevaste asjadega edasi, sest tead, kui saabub see aeg, siis võtad asja käsile.

Teine samm – pane paika eelarve

Kui nüüd saabus see päev, millal teged kingituse otsimise ja kavandamisega, siis enne kui üldse edasi lähed – pane paika eelarve. Ja eelarve all ei mõtle me ainult rahalist – vaid ka ajalist panust. Kui tegu on lähedase inimesega, siis ei ole palju ka pool päeva kulutada temale täiusliku kingituse otsimiseks. Kuid kui tegu on „lehma lellepojaga”, keda üldse ähmaselt mäletad ja said mingile sünnipäevale kutse, siis on mõistlik vaadata, kui palju aega tasub sellele kulutada, sest teie sidemed pole nii kui nii kuigi tugevad. Ning peale ajalise kava paika panekut on mõistlik panna paika ka rahaline eelarve. See sõltub iga ühe rahakotist, kuid aitab väga palju edasisel otsingul.

Kolmas ja viimane samm – pane paika eesmärk

Viimase sammuna – pane paika eesmärk – mis sa selle kingitusega saavutada tahad. Siinkohal tuleb mõelda, kas soovid tekitada emotsioone või teha praktiline kingitus. Noore pere puhul on võibolla vaja mõelda praktiliselt, mis ese või teenus neid aitaks. Samas vanemaealiste puhul või töökaaslaste ja sõprade puhul tuleks hoopis emotsioonidele rõhuda. Siinkohal tulevad ka mängu fotokingitused, mis võimaldavad luua väga emotsionaalseid kingitusi. Võid selle kohta lähemalt lugeda ka meie lehelt – Miks fotokingitused on suurepärased kingitused.


Kui eesmärgiks on praktilise kingituse tegemine, siis on hea uurida, millised on kingisaaja vajadused, sest vahest võib ka lihtsalt raha olla kõige parem kingitus. Kingituse eesmärgi paika panekul on oluline kingituse saajat mõista ja tunda– näiteks inimesele, kellele ei meeldi lugeda, ei ole mõtet kinkida raamatupoe kinkekaarti.
Emotsionaalsete kingituste puhul on aga oluline mõelda kingituse saaja oluliste sündmuste peale. Mis on teie ühised hetked olnud või mis muidu talle oluline on. Kas soovitakse mõnda kunagist tähtsündmust meenutada või tuletada kedagi meelde. Nii näiteks sobivad pulma-aastapäeva puhul alati pulmas tehtud pildid. Kuid ka sünnipäeva puhul saab ära kasutada kunagiste sünnipäevade ühispilte. Kui ikka ülikooli kaaslased kingivad aastaid hiljem laheda meenutuse kunagisest peost, siis jätkub juttu alati kauemaks ja kingitus on kindlasti märki tabanud.

Kõige olulisem kingituste tegemise juures on mõelge alati kingituse saajale mitte endale!

Kui eelarve pitsitab siiski kingituse tegemisel, siis vaadake "7 kingiideed, mis maksavad vähem kui 10€" artiklit!

NetiKink.eu pood kasutab oma tööks küpsiseid.