Otsi valmiskujunduste seast

Kellele

Tähtpäev/sündmus

Huvi

3 lihtsat sammu täiusliku reklaamkingituse tegemiseks

Kui tihti viid Sa oma koostööpartneritele enda firma logoga meeneid või on tavalisem kingitus näiteks lihtsalt pudel alkoholi? Kui viid firma logoga meeneid, siis kas tegu on praktilise meenega või jääb see riiulile lihtsalt tolmu koguma? Mõtle nüüd ka palju oled aastate jooksul ise oma koostööpartneritelt saanud erinevaid kingitusi, millega midagi asjalikku peale pole hakata. Kui Sa tahad teha tõeliselt meeldejäävat kingitust, siis pakume nüüd Sulle selleks kolme lihtsat sammu.

1 – mis on kingituse eesmärk?

Tee endale selgeks enne reklaamkingituse tegemist, mis on antud kingituse eesmärk. Mida soovid selle kingitusegaMis on reklaamkingituse eesmärk saavutada? Kas on selleks lihtsalt partnerlussuhete kinnitamine ja tugevdamine? Või on tegu üldse nn. Külma kohtumisega – esimene kohtumine, mille kaugemaks eesmärgiks on mõni suurem müük või leping? Sõltuvalt reklaamkingituse eesmärgist, peab kingiideele lähenema erinevalt. Alati tasub ka mõelda, kas on vaja üldse mingit kingitust kaasa võtta? Kui tegu on tavalise kohtumisega, siis ilmselt pole mõtet oma firma reklaamkingitusi kaasa võtta, sest see ei täida oma eesmärki ja võib teatud juhtudel hoopis probleeme tekitada teisele poolele (näiteks võivad sisekorra eeskirjad keelata firma töötajatel kingitusi vastu võtta või ei tohi ettevõttes võõra logoga asju kasutada). Seega mõelge ALATI läbi, kas kingitust on ikka vaja ja kui leiate, et on, siis milleks – mis on selle kingituse eesmärk.

2 – tundke oma koostööpartnerit

Enne kingituse tegemist koguge kingisaaja kohta võimalikult palju infot, tema hobide, perekonna jne kohta. Tänapäeval annab sotsiaalmeedia selleks väga palju võimalusi, et teada saada, millised huvid teisel osapoolel on, millega ta oma vaba aega sisustab. Miks see vajalik on? Selleks, et sa oma kingitusega hoopis halba ei teeks. Ei ole ju mõtet kinkida kommipoe kinkekaarti inimesele, kes Facebookis pidevalt teada annab oma kaalulangetuse saavutustest. Kui Sa ei suuda infot leida, siis püüa kingitus valida võimalikult neutraalne. Näiteks alkoholi kinkimine inimesele, kellel on halvad kogemused alkoholiga, võib anda ristivastupidise tulemuse - Sinu nimi võib hakata seostuma negatiivsete tunnetega. Kuid kui sa tunned inimest, kellele kingituse teed, hästi, siis annab see Sulle suurepärase võimaluse valmistada just selline kingitus, mis täidab täielikult oma eesmärki. Ka täiesti „külmad kohtumised” saab nii meeldivalt üles soojendada. Õigesti valitud kingitusega näitad, et tunned tõsiselt huvi koostöö vastu ja loodetavasti istutad pisikese sümpaatiaseemne partneri ajusagarasse, mis seal idanema hakkab.

3 – mõelge kingituse saajale – mitte endale

Lõpetuseks on kõige olulisem asi – mõelda kingituse saajale. See on viga mida sageli tehakse – haaratakse kaasa oma ettevõtte logoga meene ja loodetakse, et see täidab oma eesmärki. Mõelge, mis väärtust see kingitus teisele osapoolele peaks tekitama ja kas tal peab olema ka praktiline otstarve. Automehhaanikule ei ole üldjuhul mõtet kinkida pajalappe vaid midagi sellist, mida ta saaks praktiliselt oma igapäeva töös kasutada ja sellega oleksite ka pidevalt meeles. Lisaks – mõelge, kas sinu ettevõtte suur logo on ikka vajalik seal kingitusel? Mis väärtust annab sinu logo kingituse saajale? Üldjuhul mitte midagi. Väga paljud sellised kingitused jäävad kuhugi tolmu korjama. Kas need kingitused täidavad oma eesmärki? Ilmselt mitte.

Kuid kui sa paned kingitust valides hoopis kingisaaja keskpunkti, siis on palju suurem tõenäosus, et kingitus võetakse kasutusse ja lõpuks täidab kingitus ka sellele pandud eesmärgi. Aga vaadake alati ka natukene laiemat pilti – näiteks, kas saate kingituse saaja perest mõne hea kingimõtte. Näiteks väikese lapse vanemale lastegaseonduv praktiline kingitus leiaks ilmselt samuti hea vastuvõtu. Olen näinud ka lapse lutti, millel logo peal – ja see lutt oli paar aastat kasutusel. Kingitus läks täppi.

Näited kingiideedest

Lõpetuseks mõned näited, kuidas seda kolme lihtsat sammu edukalt ära kasutada meeldejääva reklaamkingituse valmistamiseks. Oletame, et sinu eesmärgiks on autoremondimehhaanikule Avole meelde jääda, et ta varuosasid Sinult hakkaks ostma. Sa tead, et Avole meeldib töökojas kohvi juua. Mis oleks lahendus – töökotta sobib hästi metallist termoskruus – kohv püsib soe ja kruus ei karda kukkumisi ega karmimat kohtlemist. Ja nüüd on oluline Avo kingituse keskmesse paigutada, et ta tunneks, et kingitus on just talle mõeldud. Kõige lihtsam lahendus – pange sinna hoopis suurelt Avo nimi oma logo asemele ja juurde näiteks kiri „Avo – parimad varuosad toob sulle X!” Ja alles seal X asemel on sinu firma andmed või logo. Kui kõik läheb ilusti, siis võtab Avo kruusi kasutusele, sest see on just talle mõeldud ja samal ajal püsib ka Sinu firma väikse varjuna pidevalt tal meeles. Ja ühel hetkel, kui praeguse tarnijaga on mingi jama – oled just Sina see, kes talle esimesena meelde tuleb.

Teine näide – oled ostujuht Margusega juba pikalt koostööd teinud, kuid turg on muutlik. Konkurendid on järjepidevad ja visad. Su soov on Margusega sidemeid tugevdada, et koostöö jätkuks. Omad infot, et Margus on aktiivne sportlane, kes käib nädalavahetustel tihti rahvaspordivõistlustel. Sportlastel läheb ikka rätikuid vaja. Lahendus – viige kohtumisele kingituseks rätik. Kuid mõelge Marguse peale ja pange tema kingituse keskpunkti – tavalise oma firma sümboolikaga rätiku asemel, kinkige hoopis rätik, kuhu peale tikitud „ Margus – X firma teeb sulle võidu korral peo välja!” Ja nii püsite loodetavasti pikalt Margusel meeles – praktiline rätik, mida kaasa võtta ja samas stiimul ja ergutus Sinu firmalt.

NetiKink.eu pood kasutab oma tööks küpsiseid.