26. märts on dokumendivabaduse päev

Dokumedivabaduse päevast

26. märtsil 2008 tähistasid vaba tarkvara ja avatud standartite pooldajad mitmekümnes riigis esimest dokumendivabaduse päeva. Dokumendivabaduse päeva asutamise eesotsast olid Serbia aktivistid Ivan Jelice ja Marko Milenovic, kes on ühtlasi Euroopa Vaba Tarkvara Fonfi (FSFE) liikmed. Just see organisatsioon veabki dokumendivabaduse päeva tähistamist.

Päeva tähistatakse märtsikuu viimasel kolmapäeval seetõttu, et 2006. aasta märtsis võttis Rahvusvaheline Standardiorganisatsioon (ISO) vastu kontoridokumentide standardi ISO/IEC 26300, mis on ühtlasi avatud dokumendivorming kontorrakendustele( OpenDocument), mis võimaldab teha kõike dokumenditöötluses vajalikku. Dokumendivabanduse päeva eesmärk on teavitada inimesi vabade ja avatud dokumendivormingute ja standardite kasutamise tähtsusest ning tutvustada vastavaid vorminguid, mis on kõigile kättesaadavad ja vabalt tõlgitavad. Ainult avatud standarditel põhinevate dokumendivormingute kasutamine tagab, et andmed on selle omanikele kasutatavad ja kättesaadavad ka pikema aja jooksul, seejuures ilma kolmandate pooltele litsentsitasusid maksmata. Ühtlasi tutvustatakse dokumendivabaduse päeval kinnistest korporatiivsetest dokumendivormingutest tulenevaid ohte kasutajatele ja ühiskonnale.

 

NetiKink kingituste e-poest

NetiKink e-pood on ühe suurema fotomeenete ja personaalsete kingituste valikuga e-pood Eestis. Meie poest leiate suurel hulgal erinevaid kingitusi ja kingiideid – nagu näiteks fotokruusid, t-särgid erineva trükiga, fliisid trükiga, tikanditega saunalinad ja käterätikud ning palju teisi huvitavaid tooteid. Fotomeened on väga universaalsed kingitused, mis sobivad hästi kingituseks sünnipäevaks, isadepäevaks, jõuludeks, sõbrapäevaks ja paljudeks teisteks tähtpäevadeks. Fotomeenete puhul on iga toode eriline ja isikupärane. Kui jääte hätta erinevate tähtpäevade jaoks kingituste valimisega, siis on meie lehel ka spetsiaalne Kingiideede leht, kust leiate võimalike ideid isadepäevaks, reklaamkingitusteks, sünnipäevaks ja teisteks tähtpäevadeks.

Meie tooted on pärit Euroopa suurimatelt tarnijatelt ja kuna toome enamus vastavaid tooteid ise maale, siis on ka hinnad tihti soodsamad, kui teiste fotomeenete pakkujate juures. Praktiliselt kõik tooted on meil kohe laos olemas ja samuti valmistame praktiliselt kõik tooted (selle all mõtleme siis tootele trükkimist või muul moel kohandamist) ise. Teie tellimust ei saadeta kuskile kolmandasse firmasse tegemisele vaid selle teevad valmis meie klienditeenindajad.

NetiKink kontor ja tootmine asub meil Keilas, kus meil on ka väike esindussalong, kuid pood on täielikult internetipõhine ja saadame oma tooteid kõikjale üle Eesti. Meie salongist leiate nüüd ka lisaks fotomeenete valikule ka huvitavaid teesid, kohvisid ja maiustusi. Seega on Teil võimalik tellida kingituseks ilus fotomeene ja selle juurde ka kõik muu kinkimiseks osta. Transpordi valikutest on saadaval SmartPost, Post24 (Omniva pakiautomaadid) ja Eesti Posti pakiteenused kulleriga. Kuid loomulikult võite ka ise Keilasse NetiKink salongi oma tellimusele järgi tulla – siis ei lisandu mingeid transporditasusid.

Teie unistused, meie teostus! Unikaalsed ja kordumatud kingitused!