Kuidas valida hommikumantlit

Kuidas valida hommikumantlit


Hommikumantli valimine ei ole nii keeruline, kui auto ostmine. Kuid samas on tegu paljude jaoks kalli kingituse või ostuga ja seega on loomulikult soov, et ostetud kingitus ka püsiks ja täidaks oma eesmärki võimalikult pikalt. Keegi ei taha osta endale või kinkida lähedasele hommikumantlit, mis juba mõne aja pärast ära laguneb. Et valiku tegemine oleks natukene lihtsam, siis anname siinkohal mõned samm-sammulised juhised, kuidas hommikumantlit valida. Kui sinu arvates on siit mõni oluline punkt või näpunäide puudu, siis anna meile julgelt teada – täiendame seda artiklit. Lisaks – kui leiad, et antud näpunäidetest oli sulle kasu, siis jaga seda kindlasti ka teistega.
Kuidas valida hommikumantlit NetiKink kingituste poest

Kontrolli hommikumantli suurust


Tumepunane hommikumantel NetiKink kingituste e-poes mannekeni seljas
Tumepunane hommikumantel NetiKink kingituste e-poes mannekeni seljas
Üks kõige olulisemaid asju on kindlasti õige suurusega hommikumantli ostmine. Kui satub natukene suurem hommikumantel, siis üldjuhul ei ole veel väga hullu – seda on võimalik kanda, kui see just päris mööda maad ei lohise. Enamikel hommikumantlitel annab ka käised natukene ülesse käärida. Kuid kui satub liiga väike hommikumantel, siis võib see olla kandjale üsna ebamugav. Mõnele inimesele meeldib pikk hommikumantel, teisele lühike - seega katsuge enne välja uurida, kumba varianti tulevane kandja eelistab. Poes on teil võimalik ise hommikumantlit proovida ja kui ka kingituseks ostate, siis saate siiski lihtsalt sarnase pikkuse ja kehaehitusega tuttava peal proovida – või vähemalt hinnata, kuidas hommikumantel võiks tulevase kandja seljas välja näha. Internetist ostes on olukord natukene keerulisem – siin on oluline vaadata kindlasti, mis mõõdud hommikumantli kohta on antud. Erinevatel tootjatel on erinev arusaam suuruste tähistest ja nii võib Hiina XL sobida kahjuks meil sellisele kandjale, kes muidu kannab S-i. Kuid samas suurem enamus maailma toodetest tuleb siiski Hiinast. Seega vaadake kindlasti mõõtusid – ja püüdke seda kasvõi mõne sarnase tootega võrrelda. Hea on, kui on olemas ka pilt mannekeeni seljas olevast hommikumantlist ja samuti ka mannekeeni mõõdud. Nii on teil võimalik ka hinnata, kas suurus vastab teie soovidele või mitte.

Uuri, kas ja kui palju hommikumantel pesus kokku tõmbub


Kui valite puuvillase hommikumantli, siis tasub alati uurida, kui palju hommikumantel esimeste pesudega kokku tõmbub. Korraliku ja puhta puuvilla puhul on täiesti tavaline, et peale esimest pesu tõmbub puuvillane hommikumantel natukene kokku. See kokku tõmbumine võib olla protsendiliselt ca 2-3% ja võib tunduda, et mis see siis ära on, kuid tegelikult 145cm hommikumantel võib nii väiksemaks tõmbuda ju lausa 3-4cm. Ja see võib just varrukatest eriti näha olla. Seega tasub kindlasti kohe müüja käest järgi uurida, kui palju see hommikumantel kokku tõmbub pesus. Kui teile öeldakse, et ei tõmbugi – siis tuleb kohe järgi uurida, miks. Võimalik, et antud mantlid on juba läbinud vastavad pesu tsükklid või pole tegu puuvillaste hommikumantlitega või ei ole tegu puhta puuvillaga ja seda on teiste materjalidega segatud. Mikrofiiber käitub näiteks hoopis teisiti ja seal tõesti kokkutõmbumisega probleeme ei ole. Kuid kui soovite siiski puhtast puuvillast hommikumantlit, siis tuleb kindlasti järgi uurida kui palju hommikumantel kokku tõmbub ja vajadusel kohe suurem hommikumantel osta. Samas on osad tootjad juba pesus kokku tõmbumisega arvestanud ja selle võrra on ka suurused natukene suuremad, et kompenseerida hilisemat kokkutõmbumist.

Vaata järgi, kuidas hommikumantlit hiljem pesta võib


Kuigi tegu peaks olema elementaarse infoga, mis igal riideesemel kaasas on, võib siiski veel aeg-ajalt kohata olukorda, kus vastava info puudub. Kindlasti on vaja teada, kas masinpesu on lubatud ja kui on, siis millistel tingimustel. Pesemiinfo puhul tasub vaadata ka lubatud maksimaalseid pesemistemperatuure. Kui seal on vaid 30C pesu lubatud, siis kas see võimaldab ikka kogu mustuse hommikumantlist välja saada? Ka tasub kindlasti vaadata, kas on olemas ikka ka triikimise ja kuivatamise kohta info. Kuigi Eestis ei ole veel väga levinud pesukuivatid, siis need siiski järjest rohkem ja rohkem koguvad populaarsust ning kuna nad kergendavad palju koduperenaiste tööd, siis on see kindlasti üks asi, mida jälgida. Ka triikimine on üsna oluline, sest puuvillased hommikumantlid võivad peale pesu üsna kortsus olla. Kuna tegu on paksu materjaliga, siis võib madalatel temperatuuridel triikimine üsna palju aega võtta. Seega oleks hea, kui ka triikida võib vähemalt keskmise temperatuuriga.
Hommikumantli pesemine

Jälgi hommikumantli üldist kvaliteeti


Ei ole just väga meeldiv avastada, et hommikumantlil hakkavad õmblused kiiresti lahti tulema. Vöö aasad lähevad katki või hommikumantel kulub lihtsalt kiiresti läbi. Õmblustega on lihtne – võimalik on hinnata ja vaadata, mitme kordsed õmblused tehtud on. Kui hommikumantel teil füüsiliselt käes – siis proovige natukene õmbluse kohti tõmmata, vaadake, kas nad hakkavad kohe lahti tulema. Kui nii, siis võib eeldada, et tegu on siiski kehvemapoolse hommikumantliga. Kui võimalik, siis küsige kohe järgi, millised hotellid või SPA-d antud tootja hommikumantleid kasutavad. Üldjuhul need firmad, kes varustavad ka hotelle ja SPA-sid peavad oma kvaliteeti kõrgemal hoidma, sest antud asutustes saavad hommikumantlid oluliselt suuremat kasutust ja samuti pesu, kui kodustes tingimustes. Ja ükski hotell ega SPA osta mittekvaliteetset toodet, mis juba mõne kuu pärast või paari pesuga tuleb välja vahetada. Nende jaoks on tegu vahenditega, mis peavad vastu pidema pikema ajaliselt ja seda ka intensiivse kasutamise ja pesu korral.

Hommikumantlid – luksuslik kingitus iseendale või kallimale

Hommikumantel kingituseks NetiKink e-poest

Mis võiks olla veel mõnusam, kui peale hästi magatud ööd, võtta endale peale mõnus ja pehme hommikumantel ja siis alustada oma hommikuste toimingute tegemisega. Paljude jaoks seostub selline luksus vaid hotellis või spa-s viibimisega, kuid see ei pea sugugi nii olema. NetiKink kingituste pood pakub teile võimalust ka kodus nautida mõnusat ja pehmet hommikumantlit. Ja mis peamine – pakume teile kohe ka võimalust hommikumantel enda järgi isikupäraseks teha. Lisades rinnale monogrammi või nime – või siis hoopis seljale mõnusa ja suure tikandi. Nii on võimalik, et tunnete ennast ka kodus nagu luksuslikus spa-s. Kahjuks me ei tea, kas teil on võimalik ka erinevaid vannimõnusid kodus nautida, kuid mõnusa pehme hommikumantli leiate meilt kindlasti. Kõik meie pakutavad hommikumantlid on juba arvestatud rinnale tikandi hinnaga.