Kingitused lasteaia rühmale

Nipid ja näpunäited lapsevanematele – kui vaja teha kingitusi lasteaias või koolis

Kingitused lasteaias või koolis

Kui organiseerid kingitusi lasteaia rühmale või ka koolis, siis oleme kokku koondanud mõned kasulikud näpunäited, mida järgida. Tegu isiklike kogemustega.  Tööalase ja eraelulise kogemuse põhjal mõtlesin, et panen kokku nõuandva loo oma kogemustepagasist, et rühma lapsevanemad võimalikult kiiresti ning valutult koostööni jõuaks.

Sügis on uute alguste aeg. Uued lapsed alustavad lasteaia teed ja see omakorda tähendab, et ka uued lapsevanemad alustavad seda teekonda – kes esimest, kes teist, kolmandat või neljandat korda.

Grupi psühholoogias tuuakse välja kolm etappi, mis tuleb läbida, enne kui grupp korralikult tööle hakkab – eufooria, konflikt ja koostöö. Üks suur märksõna lapsevanemate jaoks lasteaia aastate jooksul on koostöö. Vaja on ju organiseerida koos üritusi, kingitusi, vajalikke asju erinevateks tegevusteks jne. Kuna rühmas on koos suur hulk lapsi ja veel suurem hulk lapsevanemaid, siis võib koostöö ja kompromissi leidmine olla vahel väga väga raske.

Alustame algusest. Esmalt on oluline teada, kes on need lapsevanemad, kellega kõrvuti teil järgnevad aastad koos kulgevad. Suures pildis võib lapsevanemad jagada rühmas kolme gruppi.

Loe edasi näpunäiteid meie pealehel.