Isadepäeva järgne pohmell NetiKink kingituste e-poes

Isadepäeva pohmell ehk midagi kärssab…ilmselt meie ajud

Isadepäevajärgne pohmell

Isadepäeva järgne pohmell NetiKink kingituste e-poesAastad on näidanud, et isadepäevajärgse nädala algus on väga raske. Erand polnud ka see aasta.

Olles kaks nädalat töötanud täistuuridel, andes endast igapäevaselt 320%, siis isadepäeva järgsel esmaspäeval tööle tulles kohtuvad väsimus, pingelangus ja kliendiprobleemid ning see on juba selline kombo, et tekib tõeline “sinise esmaspäeva” tunne. Sinna kompoti lisanduvad veel tellimused, mis on muutunud aegkriitiliseks, sest isadepäeva töömöllus, said need ootele pandud. Ja kui siis esmaspäeval keegi küsis, et mis Teil siin kärssab? Siis vastus oli – meie ajud (olgu, tegelikult andis kärsahaisu üks pressi alla pandud toode).

Kliendikaebusi ikka tuleb, sest nagu ise ütleme – tegijal juhtub. Aga püüame alati klientidele vastu tulla, uued tooted valmistada ja ise oma vigadest õppida, et järgmisel korral probleeme enam ei tekiks. Seekord tundus olevat üks tasside partii osaliselt vigane, sest päris mitu kruusi, mõne kasutuskorra järel, mõranesid. Kliendid said kiirelt asendused ja loodame, et nende eluiga on nüüd ikka oluliselt pikem.

Aeg jookseb – kas jõuame auhinnad valmis?

Püüme üldiselt oma töödes ja tegemistes aegkriitilisust vältida ning asjad pigem varem kui hiljem valmis teha, aga alati see ei õnnestu. Meil oli kontoritahvlil juba mõnda aega kirjas meened ühe spordivõistluse jaoks. Mõte oli, et peale isadepäeva, teeme valmis. Meistril oli meeles, et üritus toimub 28.novembril ehk aega ju veel on. Kui siis aga teisipäeva õhtupoolikul, meile uurides, jõudis ajju teadmine, et üritus toimub JUBA laupäeval, siis tekkis hetkeks kerge (lugege: suuuuuuuur) paanika ja tunne, et see “sinine esmaspäev” jätkub ka teisipäeval. Kuna aga paanitsemiseks aega polnud, siis tarnijatele kiired meilid toorikute tellimiseks ja tikkimismasin tööle ning press sooja. Neljapäeva peale lõunaks oli suurem kogus saunalinu ja sussikotte kenasti valmis ja ootasid klienti. See tellimus aitas ka meistrid taas tagasi “reele” ning nädala teisepoole tööd läksid nagu lennates. Valmisid näiteks kolme rühma/klassi (jõulu)kingitused, ühe suurürituse reklaamkingitused ning väikefirmale nende tikitud logoga saunalinad.

Saadame kingitusi laia ilma

Tõusvatele tähtedele tehtud auhinnadMeie e-pood on viimasel ajal muutunud üsna rahvusvaheliseks. Oleme saatnud pakke Iirimaale, Soome, Saksamaale, täna läks pakk jõulukingitustega teele Hispaaniasse. See on selline naljakas tunne, kui saadad oma loomingut kuhugi kaugemale, kui Eestimaa piirid. Endalgi oleks nagu reisielevus sees.

Samuti tuleb meile sageli tellimusi üle maailma, kui kaugel olev sugulane tahab meie kingitustega rõõmustada kodumaal olevaid lähedasi. Ka selline kingituse tegemine ja saatmine tekitab meis endis väga suure positiivse emotsiooni. Me saame teha midagi, mis väga rõõmustab kedagi ja meenutab talle kaugel olevat lähedast.

Emotsioonidest kirjutades – kogenumal meistril on väga lahe vaadata, kuidas meie uus meister sageli paljude toodete ja tööde puhul siiralt rõõmustab ja vaimustub. See on väga värskendav. Kui oled tööd teinud juba aastaid, siis kohati tekib rutiin ja ei oskagi enam niimoodi rõõmustada. Ent siis tuleb otsida uusi rõõmuallikaid. Vanem meister rõõmustab, siis kui saab midagi uut õppida ja seda siis praktiseerida. Eks need ikka kuldsed sõnad ole – õppida, õppida, õppida 🙂

Mõned edasised plaanid

Meie IT-osakond rõõmustas sellel nädalal väga, sest meie kasutusse/käsutusse jõudis esimene AmpsÕuna arvuti (Bossi KT väljend, mis meid alguses väga naerma ajas, aga samas nüüdseks kasutame seda juba ka ise üsna aktiivselt). Põhjus, miks selle soetasime on lihtne – koos sellega tahame meie e-poe veel kliendisõbralikumaks muuta, et tellimusi oleks kergem teha ja klient saaks parema ülevaate, kuidas tema toode välja nägema võiks hakata.

Nädala kokkuvõteks – isadepäevast oleme enam-vähem toibunud, vaade on suunatud jõuludele ning käed sügelevad, et saaks tööd teha ja kingitusi valmistada.

Nüüd armas lugeja on Sinu kord sekkuda meie töödesse ja toimetustesse. Mine meie e-poodi ja vaata, mis sobiks jõulukingitusteks  just Sinu lähedastele. Kui kingiidee on erakordne võid sattuda ka meie blogisse…