Hullumaja NetiKingis

Hullumajapuhvet…

See sõna kummitas minu peas selle nädala esmaspäeva hommikul.

Põhimõtteliselt ärkasin ma esmaspäeva öösel ja mind valdas tõeline paanika. Poiste koduõpe, minu enda kahe koolitöö tähtajad, meie e-poodide tellimused…

Ja mis saab siis kui me haigeks jääme?

Piret, hinga….lihtsalt hinga. Ja minule tüüpiliselt, kui paanika möödub, siis kerkib pinnale ratsionaalsus ja plaanimine. Alati on võimalus, alati saab valida. Kui plaan A ei toimi, siis tähestikus on veel ca 30 tähte. Ehk siis toimib plaan O või plaan Ž.

Koduõppe seisukohalt oli esmaspäev selline sisse elamine, kus emotsioonid tõusid korduvalt kõrgustesse. Aga läbi selle tulid lahendused ja reedeks oli Bossi KT ette antud asjad tehtud ja ka meie IT-kutt on enam-vähem järje peal. Ma avastasin, kui vahvaid ja loovaid ülesandeid meie kooli õpetajad annavad. Ma olen alati õpetajatesse suure austusega suhtunud, aga läbi koduõppe see austus suurenes ja suureneb lähinädalatel kindlasti veelgi.

Mis puudutab Netikingi tööd, siis ma olen tänulik, sest tänu armsatele klientidele meil seda ikka on (olime arvestanud põhimõtteliselt ju nulliringiga). Jah, me ei tööta tavalises märtsi graafikus (märts on ju aasta üks sünnipäevarikkamaid kuusid – kui arvutada 9 kuud maha, jõuame jaanipäeva 😉 ), ent tellimusi siiski on. Ma ma näen, et tellijad lähenevad eriolukorrale loovalt. Heldimuse tõi südamesse Saaremaale saadetud kingitus. Kingitus oli mõeldud tulevastele vanavanematele. Silmast silma ju kohtuda ei saa, küll aga saab rõõmusõnumi (UH pilt) edastada vahva kingitusena, mis jääb vanavanematel kasutusse veel kindlasti pikaks ajaks. Tegin ka tooteid, mille eesmärk on ilmselt koduõppel olevaid lapsi motiveerida. Taas uus suund meie töös.

Mind ennastki tabas lõppenud nädalal üllatus. Linnast, kaubaringilt tulles, üllatas kallis kaasa mind tulbikimbuga. Tegu oli Eestis kasvatatud lilledega. Aitas veidi omasid selle ostuga ning tõstis ka minu meeleolu. Tunnistan, et see ikka kõigub. Seetõttu panin ennast veidi ka meediadieedile. Püüan korra päevas ennast toimuvaga kurssi viia, mitte kogu aeg meediamüras olla. Rõhk on sõnal püüan…

Tänasel päeval ja ka algaval nädalal võtame päeva korraga ja vaatame, mis saab. Hetkeseisuga oleme endiselt Kriimsilmad ja püüame läbi oma e-poodide kodusolevate inimeste soove ning vajadusi rahuldada.

Olge terved!

Piret