Ebatavaliselt tavaline

Või siis tavaliselt ebatavaline. Kuidas soovite.

Ma olen oma tööd teinud nüüd juba 10+ aastat ning see on minu jaoks enamasti nii lihtne, loogiline ja tavaline.

Aga kolimisega seoses on minu töötegemist näinud võõrad ning nende reaktsioonid on olnud mulle üllatavad.

Näiteks ühel päeval märkasin kuidas meie töömees mind jälgis, siira imestusega seejuures. Mul parajasti lõikas plotter särgi kujundust välja, tassi pressid töötasid ning ma ise suhtlesin telefonitsi kliendiga. Mulle tavaline tööpäev. Talle nagu ilmaime. Ilmaimena tundub talle ka meie tikkimismasin, mille töötamist ta ikka vahel jälgib 🙂

Seda on varemgi imestatud, et naine toimetab niipaljude erinevate masinatega, aga taas, minu jaoks on see nii tavaline, et ma ei mõista imestamist.

Samuti on meie töö meie lastele tavaline. Ühel päeval tuli Bossi KT koos sõbraga uusi ruume uudistama. Minul oli käsil esmaspäevane tööpäeva lõpp ehk toimetamist oli palju. Neiu vaatas mu tegemisi ning valminud asju ja oli siiras vaimustuses. Ent sain aru, et mu laps on kimbatuses. Ühest küljest see, et sõber on toimuvast rabatud, ent mõistmatus, miks, sest minu emme teebki seda ju igapäev. Tavaline.

Noormees on sellise toimetamise sisse sündinud. Kui teda ootasin, siis ühel hetkel ma ei tunnetanud enam oma gabariite ning ta on isegi suure pressi plaadiga koksu saanud, kui selle endale vastu kõhtu tõmbasin (puutus tööga kokku juba kõhus 😉 ). Kodukontoris toimetades oli tema tegelustekk presside ja muude masinate kõrval ning nii me koos asjatasime. Rääkimata sellest, et kui kodust välja oma töö kolisime, siis oli ta rohkem kontoris kui lasteaias. Ega ta hüüdnimi siis ilmaasjata Bossi KT ole. Ka lõppenud nädalal tuli kohale, et vaadata, kui head tööd meie töömees Jaanus ikka laos teeb 😀

Samas tunnistan, see, et võõrad minu tegemisi erilisteks peavad, annab enesetundele ja enesehinnangule positiivse laengu.

Rügan siis aga edasi. Isadepäev on väga kõvasti fookuses. Ma tõesti ei mäleta, et eelnenud aastatel oktoobri esimesel poolele juba nii rohkelt oleks neid tellimusi. Aga noh, eks mäluke võib ka alt vedada.

Samas on see väga tore. Kordan veelkord, et kuna toimetan see aasta üksi, siis kellel soov saada isadepäevaks kingitusi, tegutsege nüüd, hetkel veel jõuab. Mis saab varsti, seda näitab vaid aeg.

Naudime koolivaheaega ning sahistame mõnuga langenud lehtedes!

Piret