NetiKink kingituste e-poe koostöö EJKÜ-ga

Kingitused, mis teevad head

Kes veel ei ole tähele pannud, siis oleme tegelikult juba eelmise aasta lõpust alustanud koostööd Eesti Juhtkoerte Kasutajate Ühinguga (EJKÜ). Koostöö on lihtne – meie poes on üleval EJKÜ koerte piltidega tooted. Ostes mõne selle toote läheb sellest tootest mingi kindel summa ka EJKÜ-le. Seega on Teil nüüd võimalik soetada endale ilus ja kena kingitus ja samal ajal toetada ka EJKÜ tegevust.
Eesti Juhtkoerte Kasutajate Ühing on väike, tubli ja tegus MTÜ, mis koondab „ühise mütsi“ alla vaegnägijaid ja pimedaid inimesi, kes oma igapäevaelus kasutavad kodust väljas käies juhtkoera abi. Eesti Juhtkoerte Kasutajate Ühing sai alguse vajadusest lahendada jooksvaid pisiprobleeme, mis tekivad juhtkoera kasutamisel linnaruumis, ühistranspordis, ametiasutustes ja nii edasi. Juhtkoeri koolitavad asutused annavad küll treenitud koera üle kasutajale, aga ei ole kohustatud lahendama lõputult kõikvõimalikke probleeme, mis tekivad juhtkoeraga ringi liikudes. Eesti Juhtkoerte Kasutajate Ühing korraldab töös olevatele juhtkoertele ja nende kasutajatele õppe- ja treeningpäevi, et nägemispuudega inimene koos Teda saatva juhtkoeraga, suudaks kiires muutuvas linnaruumis iseseisvamalt hakkama saada, korraldame igakuiseid profülaktilisi tervisekontrolle, püüame võimaluste piires levitada infot juhtkoerte õiguste ja nende olemasolust, korraldades seminare ja infotunde lasteaedades, koolides ja asutustes ning avaldades artikleid sotsiaalmeedias ja kodulehel jmt, aga ka oma liikmete vabaaja veetmise ja sotsialiseerimise võimaluste leidmisega (näiteks: õppe- ja puhkelaagrid, väljasõidud/ekskursioonid, matkad jm.).

Kogutud raha plaanib Eesti Juhtkoerte Kasutajate Ühing kasutada järgmisteks asjadeks:
– Juhtkoerte veterinaarkulude katteks;
– Parema info levitamiseks juhtkoerte kohta (kuidas käituda, kui kohtad juhtkoera, miks ei tohi juhtkoera töö ajal segada jne) infolehtede ja voldikute printimiseks, mida avalikesse asutustesse viia ja jagada;
– ja kuna juhtkoerte põhiline töövorm on korralikud, helkurite ja vastavate märkidega varustatud rakmed, siis soovime juhtkoerte kasutajaid toetada nende hooldamises, remontimises ja ostmises;
– Äärmiselt oluline on, et nägemispuudega- ja pime inimene ei jääks koju nelja seina vahele, kui on mingil põhjusel nägemise kaotanud.
Juhtkoer annab inimesele tagasi julguse taas ühiskonda sulanduda.
Juhtkoer aitab meil näha!

Lähemalt ühingu tegevuse kohta võite lugeda nende kodulehelt: http://juhtkoerakasutajad.ee/

Kõik EJKÜ ttooted leiate meie poest Toeta pimedate juhtkoeri kategooriast.