Meeletu mai

Kuhu see aeg kaob?

Särk emale

Mulle tundub, nagu oleksin postitustes miljon korda juba seda küsimust esitanud. Esmaspäev….pühapäev. Esmaspäev…pühapäev. Nädal ei saa veel nagu alata ja juba see lõppeb. Maikuu on olnud meeletu. Meil kõigil on olnud kiire, tööpõld lai, erinevaid sündmusi on sellesse kuusse samuti jagunud rohkelt.

Esimesed kaks mai nädalat elasime ja hingasime emadepäeva tähe all. Loodetavasti on Eestimaa peal nüüd rohkelt emasid, vanaemasid ja ristiemasid, kelle erilise päeva suutsime mai teisel pühapäeval omaltpoolt valmistatud kingitusega veelgi erilisemaks teha. Mind rõõmustab aasta aastalt aina enam fakt, et tublid mehed ja pojad mõtlevad varakult oma naiste ja emad peale ning planeerivad ning tellivad neile ägedaid kingitusi. Emadepäev pole veel päris isadepäev meile töömahult, ent elan ikka lootuses, et äkki ühel päeval on… 🙂

Meid rõõmustas ka asjaolu, et meie kujundajate loodud erinevad valmiskujundusega tooted, mis mõeldud ja disainitud emadele ja vanaemadele, osutusid emadepäeva ootuses väga populaarseteks. Kui endale just vajalikul hetkel ühtki head ideed pole, siis aitavad valmiskujundused lahendada kingituse mure.

Boss kutsuti ka sellel aastal maikuus õppusele. Seni kuni tema osales Siilil, oli nähtamatu ning vaatas, et side toimiks, kaitsesin mina tagalat. Aastate jooksul on mind püütud mõned korrad värvata ka Naiskodukaitsesse, ent minu vastus on jäänud samaks – keegi peab kaitsma kodus ka tagalat. Aga seoses õppusega, meie pere rutiin ei muutunud – issi läheb metsa, laps jääb haigeks. Ning vaatamata lapse haigusele, tundsin esimest korda seda, et nii mõnus, lapsed on suureks kasvanud. Kuigi Bossi KT oli kodus tõbine, siis said nad meie IT-spetsiga seal kahekesi kenasti hakkama, seni kuni mina pidin tööl olema. Suurem hoidis väiksemal silma peal ning hoolitses tema eest, väiksem mõistis, et emme peab tööle minema ja oli nii suuremeelne, et  suurt vend eriti ei kiusanud ka. Suurem ei teinud koolist poppi, tegu oli nädalavahetusega 🙂

Lõpp…..kohe täitsa lõpp

Pinal koolipoisile

Igal aastal lehekuul, lisaks emadepäevale, on meie käed tööd täis ka tänu sellele, et hulk lapsi lõpetab lasteaeda. Pinalid, sussikotid, tassid – rühmade ja rühmade kaupa. See aasta tundsin ka ise lasteaia lõpu ärevust, kui meil kontoriruumides valmisid lõpukingid. Põhjus on eelkõige selles, et Bossi KT lõbus lasteaia tee sai 23.mail otsa (selguse huvides võib lisada, et tema ise seda lõbusaks ei pidanud, pigem tüütuks kohustuseks, mida emme meeleheaks aeg-ajalt pidi täitma) ning nüüd on ta suur, sügisest kohe lausa koolipoiss. Noorhärra on väga uhke lasteaia lõpetamise ja kätte võidetud killukese iseseisvuse ja vabaduse üle. Kuna lasteaed on meil kõrval majas, siis käib ta nüüd sageli lasteaia aia taga sealolijaid õrritamas – mina võin olla siin ja teha mida tahan, teie olete kinni aia sees 🙂

Parimale õpetajale

Lasteaia lõupidudeks on ettevalmistused kindlasti nüüdseks juba kõigil tehtud ja esimesed peodki peetud, ent kooli lõppudega läheb veel aega ning kui selle jaoks on sul mõnele lõpetajale või õpetajale kingitust vaja, siis saame ikka meie kingitustega aidata. Oleme teinud ka õpetajatele valmiskujundusega tooteid, kui sind peaks ideekriis vaevama – valikus on saunalinu, termostasse, seinakellasid.

Head õpetajad võivad jääda meid meie mõtetes ja südames saatma kogu eluks ja mõjutavad meie elu vahel rohkemgi, kui esialgu tundudagi võiks. Südamlik ja samas praktiline kingitus on vähim, mis me suudame teha, et tasuda töö ja vaev, mis nad meisse on panustanud ning neid tänada.

 

Suvi, võrratu suvi…

Kes on kelle ülemus?

Kuum suvi…

Kuigi täna on veel astroloogiline kevad, siis Taevataat on meie vastu helde olnud ja maisse on jagunud rohkelt päevi, mis täis suvist soojust. See tähendab, aga ka seda, et vatijoped ja karvamütsid võib kappi jaanipäeva ootama panna ja suveriided tahavad päikest näha. Suurepärane suvine riietusese on t-särk ja sageli arvatakse, et ennekõike just meesterahvaste jaoks. Ent meie oleme ka naistele mõelnud, tootevalikus on naiste taljesse lõikega ning erinevate kaelustega vahvad t-särgid, mis kaunistavad iga kandjat. Et t-särk poleks lihtsalt üks igav riidetükk, siis on meie kujundajad taas vaeva näinud ja t-särkide valmiskujundusi aina lisandub meie tootevalikusse. Mõningad meie stiilinäited uute toodete näol on ka juuresolevatel piltidel.

Aitab minu jutuvadast tänaseks küll. Tõmbame stiilsed t-särgid selga ning keerame ninad päikese poole. Eesti suvi on lühike, nautigem seda!