NetiKink 2020 aasta lõpp

Lõpp paistab – vist….

Aasta lõpp paistab. Vähemalt nii näitab kalender.

Samuti hakkab Piret vaikselt ka tellimustega järje peale saama. Rõhk sõnadel järje peale saama, sest esimest korda pidime NetiKingi ajaloos panema ülesse teate, et tellimuste valmistamine võtab aega ca nädala. Nädala alguse tellimuste maht oli ikka väga suur ja järjekord venis järjest pikemaks. Nii ei jäänud meil muud üle, kui panna ülesse hoiatus, et jõuludeks ei pruugi enam oma tellimust kätte saada. Nii mõnigi võib nüüd mõelda, et loobusime ju ise rahast – jah – seda me tegime tõesti. Kuid kuna oleme hetkel vähendatud koosseisus, siis ei jäänud midagi muud üle, kui pidime piduri peale tõmbama. Ja isegi hoolimata pidurist oleme tänaseks päevaks ületanud NetiKingi eelmise detsembri müügi. Täna saabub ikka veel tellimusi ohtralt ning nüüd on juba tegu  slaavi rahvusest tellijatega, kes küsivad, kas ikka vana-aasta õhtuks saab kätte.

Olles nüüd Piretit aasta lõpus jälginud ja igati aidata püüdnud (minu oskused Netikingis on tõsiselt roostes 🙂 ), olen samas meie jaoks pannud taas paika uusi plaane uueks aastaks. Et kuidas edasi, mis suunad ja kuidas.

Kindlasti peame edasi minema uute valmiskujundustega erinevatele toodetele. Tegelikult vaadates meie erinevaid valmiskujundusi, mida on tõesti palju tellitud, siis nende tegemine on asi, mis ka mulle endale meeldib. Kogu protsess on pikk (nende välja mõtlemine, kujundamine, disainide valmistamine ja tootekirjelduste koostamine), aga kui sa lõpuks näed, kuidas need inimestele meeldivad ja nad neid tellivad, siis see on hea tunne.

Lisaks tuleb parandada meie veebilehe funktsionaalsust ja vähendada töös ajamahukaid protsesse. Ehk suudame lõpuks ka klientidele mõeldud isekujundaja tööle saada, sest tegelikult on see meil olemas, kuid me pole suutnud seda oma e-poes hästi rakendada. Ent kuna meie IT-osakond on suure arengu läbi teinud ja kohati on muna ikka kukest targem, siis näen, et uuel aastal, tema abiga, saame selle funktisooni tööle, vähemalt me poovime.

Peame kindlasti uuel aastal endale leidma ka uusi kolleege. Selle aasta ülikeerulises situatsioonis on vahepeal olnud väga hea meel, et sisuliselt oleme vaid kahekesi, kuid aasta lõpp on näidanud, et kaugele nii ei jõua.

Kogu see aasta on olnud üks suur segapuder – koroona kriis, ruumidest välja tõstmine, uute ruumide leidmine, nende remondi peavalu jne. Lisaks ka isiklikus elus toimunud suured muutused, mida aasta alguses ei osanud ettegi näha. Kuid nüüd aasta lõpu lähenedes on tegu olnud kontrastide aastaga – ühtpidi raske ja teistpidi heade tulemustega. Ja samas ka õpetlik – siht ja plaan peavad paigas olema ning isegi, kui vahepeal tundub asi väga keeruline olevat, siis endale kindlaks jäämine võib ennast lõpuks igati õigustada.

Tuli selline aasta lõpu viimase postituse moodi postitus juba  ja võibolla seda see ka on. Ehk nädala pärast on meil jalad seinal ja peas hoopis muud kui töömõtted.

Vahur