Otsi valmiskujunduste seast

Kellele

Tähtpäev/sündmus

Huvi

REKLAAMKINGITUSED VÄIKEFIRMADELE

Enamus suurfirmasid teeb oma klientidele ja partneritele aeg-ajalt erinevaid kingitusi. Peamiselt on selleks mõni firma sümboolikaga ese - reklaamkingitus, mis peaks partnerile ka hiljem kinkijat meelde tuletama ning hea emotsiooniga meenutama.

Samamoodi väärivad tänu ja kingitusi ka oma töötajad, sest tunnustatud töötaja on motiveeritud töötaja.

Reklaamkingitused on ärimaastikul väga levinud ja see on üks osa ettevõtte image kujundusest ning turundusest. Suurematel ja edukamatel ettevõtetel ei ole kingituste eelarvesse sisse panemine enamasti probleemiks, samal ajal on aga palju väikeseid firmasid, kelle eelarve ei luba oma reklaamimiseks nii palju raha kulutada. Tihti pole neil ka mõistlik korraga liiga palju meeneid tellida.

Suurem enamus reklaamtoodete müügiga tegelevaid firmasid on huvitatud just suurematest tellimustest ja kui küsitakse hinda näiteks viiele logoga kingitusele, siis öeldakse, et see kogus on liiga väike.

Meie - Netikingi jaoks ei ole ükski kogus liiga väike ja täidame tellimuse kasvõi ainult ühele tootele.

Järgnevalt anname mõned lihtsad ideed, kuidas ka väikefirmal on võimalik piiratud vahenditega siiski professionaalne mulje jätta ja igati asjalike, oma ettevõtte logoga kingitusi klientidele, töötajatele ja koostööpartneritele tänutäheks tellida.

Reklaamkingitused ja maksustamine

Igasuguste kingituste puhul on ettevõttel kindlasti oluline tutvuda ka esmalt maksustamise küsimustega. Järgnevad seisukohad ja arvamused on meie enda arvamus - siia ei ole kaasatud maksujuristi arvamus ning ametnikud annavad alati nii üldise vastuse, kui vähegi saab.

Maksuamet on kingituste osas üsna karm ja tuleb arvestada, et tavapärast reklaamkingitust ei tohi teha:

  • oma töötajale
  • oma juhatuse liikmetele
  • muu lepingu (näiteks töövõtulepingu) alusel tööd tegev isik
  • kõigi ülaltoodud isikute abikaasad ja elukaaslased

Ehk Eesti seadusandlus on hetkel nii tobe, et isegi oma töötajale kingitud lilled võidakse lugeda erisoodustuseks. Lugedes erisoodustuse kohta käivaid küsimusi-vastuseid EMTA lehel, siis on oluline lähtuda sellest, kas saadav kingitus on rahaliselt hinnatav soodustus. Tsitaat EMTA lehelt kingituste kohta oma töötajatele:

Lillede kinkimisel peab tööandja hindama, kas tegemist on töötaja jaoks rahaliselt hinnatava hüvega või mitte. Kui tegemist on rahaliselt hinnatava hüvega, on see erisoodustus. Kui aga rahaliselt hinnatavat hüve ei teki, ei ole ka erisoodustust. Näiteks lõikelillede saamine ei ole töötaja jaoks üldjuhul rahaliselt hinnatav hüve. Samas võib aga nt suure potilille kinkimine olla töötaja jaoks rahaliselt hinnatav, kui töötaja kasutab potilille edaspidi nt oma kodus sisustuselemendina.

Põhimõtteliselt võib ka tavapärase kingituse oma töötajale teha - kuid tuleb arvestada, et see ei tohi siis olla rahaliselt oluline. Ehk näiteks meene kinkimine, mis veel töökohal kasutust leiaks, on üsna kindla peale minek ja maksuametiga probleeme ei tohiks tulla.

Lähemalt võite lugeda oma töötajatele tehtud kingituste kohta maksuameti lehelt: https://www.emta.ee/et/ariklient/tulu-kulu-kaive-kasum/erisoodustused/korduma-kippuvad-kusimused

Reklaamkingitused partneritele

Kui oma töötajate kingituste maksustamisega olete ühele poole saanud, siis on tarvis veel ka partneritele tehtavad kingituste maksupundar lahti vaja harutada.

Kõigepealt on vaja selgeks teha, et maksuameti jaoks on ettevõtte tehtav kingitus ja reklaamkingitus täiesti erinevad asjad.

Kui soovite oma partnerile teha lihtsalt kingituseks mõne reisi, auto või näiteks talu kinkida. Siis see on tavaline kingitus ja maksustatakse tulumaksuga. Peate maksma selle eest tulumaksu - 20/80 reegli järgi. Ehk kui otsustate partnerile kinkida näiteks 1000EUR reisi, siis peate arvestama järgmise maksuvalemiga:

1000x20/80 = 250EUR tulumaks. 

Nüüd tuleb teil see omakorda deklareerida maksuametile esitatavas TSD-d, täpsemalt lisa 5-s.

Kuid oluline on teada, et tavaline traditsiooniline reklaamkingitus, ei kuulu maksuameti mõistes kingituse alla, kui toote omahind jääb alla 10EUR ilma käibemaksuta. Kusjuures - logo tootele trükkimine/tikkimine/pressimine - ei lähe antud toote hinna arvestusse. Ehk kui rätik maksab 5EUR ja sinu firma logo tikkimine sinna maksab 10EUR, siis on tegu endiselt igati sobiliku reklaamkingitusega.

Loe lähemalt - https://www.emta.ee/et/ariklient/tulu-kulu-kaive-kasum/kingitused-ja-annetused-ning-vastuvotukulud/selgitused-kingituste

Alla 10EUR reklaamkingitus, ei ole kingitus maksuameti jaoks!

REKLAAMKINGITUSED NETIKINK E-POEST

Reklaamkingitused NetiKink e-poestÜheks kõige lihtsamaks ja ka peaaegu igaks juhtumiks sobivaks reklaamkingituseks on näiteks oma ettevõtte logoga kruus. NetiKink e-poest on Teil võimalik tellida väga suures valikus erinevaid kruuse ja tasse. Olemas on valgeid, hõbedasi, kuldseid, läbipaistvaid, suuri, väikseid, värvimuutvaid, luskiaga jne. NetiKink poest leiate nad fotokruuside nime alt, kuid foto asemel laadite üles hoopis oma firma logo. Lisaks on võimalus logole/pildile juurde lisada ka inimese nimi või mõni mõttetera.
Hea tava on ettevõttel teha igale töötajale oma tass. Esiteks näitab see ettevõtte hoolivust ja teiseks aitab vältida segadust köögis. Igaühele oma nimega tass ja kadunud tasside probleem on lahendatud.

Võite valida endale sobiva kruusi ja te võite tellida kasvõi ainult ühe kruusi - kuid hind on ikka sama. Puuduvad lisatasud kujunduse, seadistuse jne eest. Valite enda eelarvele ja nägemusele sobiva kruusi välja ja saate kohe tellima asuda. Samas soovitame tellida igaks juhuks firmadel mõne kruusi rohkem, eks ikka selleks, et ootamatult saabunud külalisele oleks kingitus kaasa anda ja luua positiivne emotsioon, mis kestaks ka hiljem.

Kingituseks hiirematt

Kui kruus tundub Teile liiga tavaline, siis võite kaaluda ka näiteks hiiremati tellimist. Ka hiirematt on hea reklaamkingitus, sest üldjuhul jäetakse ta lauale, kus on pidevalt nähtaval kohal. Ka hiirematte on võimalik tellida kasvõi ühekaupa ja meie poes on mitmeid erineva kujundusega hiirematte saadaval. Kui muu parema kujundusega ei ole aega või oskust tegeleda, siis piisab taas ainult ettevõtte logost ja kontaktandmetest ja ongi taas lihtne ja odav reklaamkingitus olemas. Kuid mõjusama kingituse saab, kui lisate mõne praktilise poole ka hiirematile. Näiteks võib selleks olla kalender - või teie toodete tellimis tähtajad. Või muud praktilised küsimuste vastused. Et kui klient teie toodet on tellimas, siis saab ta kohe kiiresti teatud info käepäraselt kätte. Selline kingitus on kasulik mõlemale poolele.

Reklaamkingituseks hiirematt NetiKink.eu kingituste poest

T-särk on praktiline reklaamkingitus NetiKink e-poest

Hea kingitus - T-särk, pusa või jope

Kui teate oma partnereid paremini või soovite oma töötajaid motiveerida, siis on võimalik tellida ka näiteks ühesugused T-särgid koos ettevõtte logoga. Ja taas ei ole vaja hakata korraga tellima kümneid särke. Kui ka firma koosneb ainult kahest kolmest töötajast, siis on neile võimalik tellida presstrükiga valmistatud kvaliteetse särgid väga mõistliku hinnaga. Taas ei ole tarvis muretseda erinevae kujundus, ettevalmistus või muude kaudsete kulude pärast. Teil on võimalik kohe näha, kui palju särgid maksma lähevad. Presstrüki puhul on hea, kui logo on siiski vektor kujul olemas või kui tegu on väga keerulise logoga, siis saab lihtsalt tellida ka firma nimega särgi. Ja kui T-särk tundub siiski liiga tavaline, siis on Teil võimalik tellida ka kingitus oma ettevõtte logoga või inimese nimega tuulejope või fliis! Suvepäevadeks ja spordiüritusteks on asjakohased tooted nokamütsid ja päikesevisiirid.

Meie pakutavad T-särgid

Loomulikult leidub meie poes veel palju teisi vahvaid tooteid, mis sobivad teie firmale reklaamkingitusteks. Näiteks on väga universaalsed ja lihtsad reklaamkingitused erinevad võtmehoidjad, külmkapimagnetid, kotid, tassialused, tikitud rätikud ja saunalinad. Seda nimekirja võib siin jätkata üsna pikalt, sest meie kaubavaliku nimekirja kuulub üle 300 erineva toote.

KUIDAS NETIKINK NEED KINGITUSED VALMISTAB?

Selliseid tooteid, mida saab ühekaupa valmistada on tegelikult hästi palju. Peamiselt kasutame oma toodete valmistamisel spetsiaalset sublimatsioontrüki tehnikat, mis võimaldab valmistada mõistliku hinnaga tooteid. Ja nii saate endale kvaliteetsed kingitused vastuvõetava hinnaga.

Lisaks sublimatsioontrükile kasutame oma toodete valmistamisel ka presstrükki, mille abil teostame trükki t-särkidele. Presstrüki abil trükime t-särkidele, fliisidele ja jopedele erinevaid tekste. Ning lisaks pakume ka tikkimisvõimalust erinevatele kottidele, sallidele, fliisidele, mütsidele jne. Kõik pakutud tooted valmivad NetiKink salongis kohapeal, seega võite ka meile külla tulla ja vaadata, kuidas Teie tooted valmivad.

 

Netikink on EVEA liige

NetiKink haldusfirma Portal Invest OÜ on EVEA liige. Pakume EVEA liikmetele kõiki meie valikus olevaid kingitusi vähemalt 20% soodsamalt NetiKink e-poe hindadest. Lisaks on võimalus ka hilisem arvega tasumine.

Soodustuse kasutamiseks võib saata lihtsalt e-maili evea@netikink.eu või teha endale meie e-poodi konto ja siis anda sellest samale e-mailile teada. Teid lisatakse EVEA liikmetele mõeldud gruppi ja edaspidi on võimalik ka otse e-poest tellida kokku lepitud soodustusega tooteid. Kui Teid huvitab ka meie teiste e-poodidega koostöö või soovite pakkumist, siis võite samal aadressil ühendust võtta.

KUI JÄÄTE HÄTTA KINGITUSTE VALIMISEL, SIIS VÕTKE MEIEGA ÜHENDUST!