Otsi valmiskujunduste seast

Kellele

Tähtpäev/sündmus

Huvi

Antud tootja tooted: Eesti Juhtkoerte Kasutajate Ühing

Eesti Juhtkoerte Kasutajate Ühing sai alguse vajadusest lahendada jooksvaid pisiprobleeme, mis tekivad juhtkoera kasutamisel linnaruumis, ühistranspordis, ametiasutustes ja nii edasi.

Juhtkoeri koolitav asutus annab küll treenitud koera üle kasutajale, aga ei ole kohustatud lahendama lõputult kõikvõimalikke probleeme, mis tekivad juhtkoeraga ringi liikudes. Nii tekkis vajadus tõepoolest organiseeruda ja koondada juba aktiivselt kasutuses olevate koerte read ühise “mütsi” alla. Ühing asutati toona kolme juhtkoerakasutaja poolt, kellest said esimesed EJKÜ liikmed ja ühtlasi ka juhatus: Merle Aitsar, Gerli Kangur ja Kaili Mikk.

Vaata lähemalt

Kohe, kui EJK Ühingule pandi seaduslik alus, hakati võtma vastu uute liikmete ühingusseastumise avaldusi. Kiiresti kasvas meie Ühing umbes 10-liikmeliseks väikeseks organisatsiooniks. Tasapisi, juhtkoerte järjest suureneva arvu läbi, suurenes ka EJKÜ liikmelisus.


Eesti Juhtkoerte Kasutajate Ühing on algusaegadest peale kuni tänaseni korraldanud seminare koostöös Eesti Põllumajandusülikooli loomaarstidega, õppe- ja treeningpäevi juba töös olevate juhtkoerte täiendõppeks koostöös SA Juht- ja Abikoerte Kooliga, välja andnud EJKÜ liikmekaardid, läbi viinud suviseid juhtkoertelaagreid, püüdnud oma võimete piires levitada infot juhtkoerte õigustest ja nende olemasolust jmt.


Meid on väga palju aidanud meie võitluses oma kohta siin kiires maailmas leida meie head sõbrad Soomest. Nende julgustusel ja juhendamisel oleme palju õppinud ja nii mitmeski ettevõtmises toetust leidnud. Meie koostöö Soome Juhtkoerte Kasutajate Ühinguga on jätkuvalt toimiv ja sõbralik.


Praeguseks on meie Ühingus 31 aktiivset ja tegusat liiget. Juhtkoeri on Eestis ringi liikumas rohkemgi, kuid kõik ei ole Eesti Juhtkoerte Kasutajate Ühingu liikmed.

Less
Näitame 1 - 10 kokku 10 tootest